Důležité oznámení Jiřiny Bohdalové: Doufala jsem do poslední chvíle, poslala fanouškům vzkaz

Vystupování před diváky je pro Jiřinu Bohdalovou celoživotním údělem. Nyní však přišla 91letá herečka se zásadním prohlášením. Kvůli zdravotním problémům na divadelních prknech do konce letošní sezony nevystoupí. „Do poslední chvíle jsem doufala, že představení odehrajeme, ale je poctivé říci, že se v těchto dnech necítím na stoprocentní výkon,“ vzkázala oblíbená česká herečka fanouškům.

„Lékaři mi doporučili věnovat zbytek letošní sezony důkladné rekonvalescenci,“ oznámila Bohdalová v rozhovoru pro deník Blesk. Zklamaní fanoušci tak musí počítat s tím, že oblíbenou herečku na divadelních prknech minimálně následující týdny a měsíce neuvidí.

„A to včetně představení Gin Game v Divadle Na Jezerce, kde jsme měli s Milanem Kňažkem hrát příští úterý a středu. Kvůli Honzovi Hrušínskému, Milanovi i divákům jsem do poslední chvíle doufala, že je odehrajeme, ať mě nemají na bedrech, ale je poctivé říci, že se v těchto dnech necítím na stoprocentní výkon. Herec musí být fit,“ pokračovala ve svém prohlášení Bohdalová.

Divadlo na Jiřinu počká

V Divadle Na Jezerce, kde je Hrušínský principálem, herečka působí od roku 2005. „V úterý jsem s Jiřinou mluvil. Rád jsem ji slyšel a shodli jsme se, že nejdůležitější je její zdraví. Ujistil jsem ji, že její Divadlo Na Jezerce na ni počká. Věřím, že diváci závažnost situace pochopí a na svou Bohdalku také počkají,“ doplnil Hrušínský.

Obavy o českou legendární herečku fanoušky provázejí již od konce minulého roku, kdy skončila v nemocnici. Jak se ukázalo, měla zlomený obratel. „Už je to lepší. Trochu mi to zkomplikovalo celý vánoční život, ale na něm teď dělají ostatní. Takže to je příjemné,“ vzkázala Bohdalová redakci ShowTime po návratu z nemocnice.

Ve zdravotnickém zařízení se herečka léčila pod dohledem profesora Petra Neužila. Ten již koncem roku vzkázal, že průběh rekonvalescence Bohdalové se bude odvíjet především od jejího přístupu. „Je třeba paní Jiřině zdůraznit, že potřebuje trošku klidový režim. I když na druhou stranu – ona úplně v klidu být neumí,“ doplnil Neužil.

Již několik let navíc Bohdalovou trápí rozedma plic, v kombinaci s chřipkou se jí pak ztěžka dýchá. „Má chřipku, klasickou chřipku, nic vážného. Ale v jejím věku stačí, když má trochu zvýšenou teplotu, a je lepší, aby zůstala doma,“ podotkla koncem listopadu pro CNN Prima NEWS její dcera Simona Stašová. Jak ale sama Bohdalová zdůrazňuje, stále se cítí lépe než ostatní lidé v jejím věku: „Pořád je to na vyšší úrovni, než jsou mí vrstevníci. Takže to beru.“

Tagy: