Klause má za homosexuála, Klepl po ní chtěl sex. Co jste nevěděli o Evě Holubové?

Herečka Eva Holubová, která v úterý oslavila 64. narozeniny, neměla rozhodně lehký život. Bojovala s depresemi a závislostí na alkoholu, což ji dohnalo až na pomyslné dno. Dokonce se chtěla zabít. Díky své vůli, odhodlanosti a rodině dokázala zlé období překonat.

Holubová v roce 2008 v televizi Z1 šokovala tvrzením, že celá Praha mluví o tom, že tehdejší prezident Václav Klaus je homosexuál, říká se mu Kikina, ale pro média je toto téma tabu. Proti jejímu výroku se okamžitě ohradili Klausovi nejbližší spolupracovníci: prezidentův tajemník Ladislav Jakl a kancléř Petr Hájek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Klepl prozradil, jak probíhaly námluvy s Holubovou. Proč se z nich nikdy nestali milenci?

Politika jí nebyla nikdy lhostejná. V roce 2014 vstoupila do Liberálně ekologické strany a na ustavujícím sněmu vystoupila s projevem, v němž se vymezila proti Miloši Zemanovi na Pražském hradě. Jak Holubová prozradila CNN Prima NEWS, v roce 2021 ve volbách do Poslanecké sněmovny volila koalici Piráti a Starostové. „A s velkou radostí! Doufám, že se k nám přidá co nejvíce lidí,“ uvedla tehdy. V letošní prezidentské volbě dala svůj hlas Petru Pavlovi.

Klepl žadonil, měl to ale marné

Holubová tvoří nerozlučnou dvojici s hereckým kolegou Bobem Kleplem. Jejich přátelství trvá už od roku 1984. Nejenže ztvárnili manželský pár v komedii Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu, ale hrají spolu divadlo a společně vystupují i po besedách. Na zájezdech dokonce nocují v jednom hotelovém pokoji. A to ve vší počestnosti. Klepl však přiznal, že Holubovou kdysi opravdu miloval a chtěl být víc než jen kamarád. Herečka ho ovšem pokaždé odbyla s tím, že si nebudou kazit vztah, napsal web Prima Ženy.

S manželem, výtvarníkem Miroslavem Zdeňkem, se poznala krátce po revoluci. Přestože založili rodinu a narodila se jim dvojčata Adam a Karolína, svatbu měli až po dlouhých dvaceti letech. Uskutečnila se v roce 2009 v americkém New Yorku během jejich návštěvy oscarového režiséra Miloše Formana a jeho ženy Martiny. Svého muže charakterizuje jako romantika, který zastane i řadu domácích prací. Tvrdí, že jí nosí snídani do postele, naučil se věšet prádlo a k tomu je manuálně velmi zručný. Málokterá hospodyně prý umí tak jemně nakrájet cibuli jako on.

Chtěla spáchat sebevraždu

Holubová trpí celý život endogenní depresí, která přichází náhle a bez příčiny. V devatenácti ji dokonce málem dohnala až k sebevraždě. Jak přiznala v seriálu Pohnuté osudy, život ji bolel a chtěla nebýt. S úzkostmi se dlouhé roky vypořádávala po svém. Jako antidepresivum zpočátku zabíral alkohol, který ale pro ni byl mnohem nebezpečnější než pro jiné. Jeden čas se na něm stala závislá.

O tom, že trpí psychickou nemocí, neměla ponětí. „Neznala jsem příčinu. Myslela jsem si, že tím v určité míře trpí všichni nebo, že je to možná důsledek mé pracovní vytíženosti. Nevěděla jsem, že mozek má uvolňovat jakýsi serotonin a že alkohol je nebezpečné antidepresivum, který ho na chvíli uvolní, ale vybere si za to velikou daň,“ prozradila v Pohnutých osudech Holubová, která prokázala obrovskou vnitřní sílu.

Dobrovolně nastoupila do léčebny, kam ji odvezl kamarád, herec a moderátor Jan Kraus. Teprve až tam se od lékařů dozvěděla, že za problémy s alkoholem může její psychická nemoc. Začala užívat léky, její život dostal řád a s depresemi se naučila zacházet.

Tagy: