Uzel bojuje s rakovinou, zároveň musí čelit šarlatánům. Volají několikrát denně, stěžuje si

Uznávaný sexuolog Radim Uzel svádí těžký boj s rakovinou. Kromě zákeřné nemoci se ale musí popasovat i se šarlatány. Denně mu podle jeho slov volají samozvaní zázrační lékaři, kteří ho chtějí léčit svými alternativními metodami. Místo toho, aby mu dali klid na léčbu, tak ho spíše obtěžují, říká.

„Zázračných doktorů mi volá padesát denně,“ přiznal deníku Aha! Uzel. O jinou než profesionální léčbu prý nestojí. „Já vím, lidé mě mají rádi, ale musím mít hlavně klid,“ zdůraznil uznávaný odborník. Uzel se nevzdává a se zákeřnou nemocí bojuje pomocí chemoterapie.

S rakovinou se přitom neléčí poprvé. Loni na podzim v rámci léčby podstoupil operaci žaludku a prošel si také chemoterapií. Tehdy doufal, že je z nejhoršího venku. „To víte, že to nebylo příjemné, ale i ve svém pokročilém věku jsem neustále optimistou a snažím se tu nemoc pokořit,“ řekl tehdy.

Má strach z velkých bolestí

Zákeřná nemoc se bohužel vrátila. „Objevily se mi další nádory,“ přiznal před několika týdny Uzel. Podle něj k tomu přispěly i okolnosti, které ho v loňském roce potkaly. „Tři rány potkají člověka v krátké době –⁠ covid, úmrtí manželky a rakovina. Kdyby to byla slinivka, už tady nejsem, ale jícen se onkologickou léčbou drží. Už ale ve mně taky moc života není. Ta nemoc opravdu pokračuje,“ svěřil se 82letý popularizátor sexuologie.

Uzel se přesto nevzdává a s rakovinou znovu bojuje. Se svým osudem je ale už smířený. Jako odborník dokonce odhadl, kolik času mu ještě zbývá. „Mám strach, že budu mít velké bolesti, ale oni je už také umí zmírnit. Jako doktor to dokážu trochu odhadnout. Řekl bych do roka a do dne,“ prohlásil Uzel otevřeně v rozhovoru pro Showtime.

Přesto se snaží zůstat pozitivní. „I vědecky je prokázáno, že optimismus život trochu prodlouží. Kdybych to zabalil a řekl, že už mě to nebaví a už tu nechci být, tak to je konec,“ má jasno.

Tagy: