Tajnosti Tomáše Hanáka: Myslel na sebevraždu, syna mu chtěla unést psychicky labilní žena

Pokud by se měl zfilmovat životní příběh herce a moderátora Tomáše Hanáka, který v těchto dnech slaví 66. narozeniny, byl by to thriller se vším všudy. Sáhl si až na pomyslné dno a jen díky své vůli se dokázal dostat z nejhoršího.

Dětství Tomáš Hanák prožil výjimečné. Díky otci, který působil jako zástupce Podniku zahraničního obchodu, hodně cestoval. Dva roky strávil například na Kubě. Od mládí se závodně věnoval veslování, několikrát byl mistrem republiky a dotáhl to až do reprezentace, s níž mohl vyjíždět i do nesocialistických zemí. Nakonec ale skončil u herectví, které jeho srdci bylo nejbližší.

V osmdesátých letech se stal závislým na alkoholu, který ho přivedl až na pomyslné dno. Dokonce se dostával do stavů, kdy chtěl svůj život dobrovolně ukončit. „Alkoholismus je po čertech vážná věc. V tom stavu, pokud je člověk romantik, tak cítí nemožnost naplnění svých cílů, tužeb, lásky, štěstí a samozřejmě, že marnost umocní dalším lokem destilátu. Cítí se dobře a pláče. A támhle je most a támhle dole jsou Nusle, ó, jak to láká. Takže ty úvahy byly zcela legitimní. Každý alkoholik je myslím zná. Nedošlo k tomu, ale ty stavy byly,“ svěřil se Hanák v pořadu 13. komnata.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Strašlivý osud herce Jaroslava Drbohlava z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Dožil se 38 let. Umíral slepý

Alkohol nebude mít pod kontrolou nikdy

Podstoupil léčbu, kde se pod odborným dohledem své závislosti dokázal zbavit. Snadné to ale nebylo. Ze všeho nejhorší pro něho byly abstinující začátky. „Když jsem se vrátil z léčení, šel jsem k lednici a pravá ruka úplně automaticky zajela do dveří lednice, protože tam vždycky byla flaška,“ přiznal herec.

Pokušení nepodlehl. Naopak se zapřisáhl, že se alkoholu nedotkne do plnoletosti svého syna. A vydržel. „Nechci říkat, že mám alkohol pod kontrolou, to prý nebudu mít nikdy. Ale člověk si začne vážit toho, že se ráno probudí, je střízlivý, je svým pánem a je schopný se zodpovědně rozhodovat,“ uvedl podle Super.cz Hanák, který je otcem tří dětí – Rozálie, Anny a Tomáše.

Tvrdila, že je otcem Hanákova syna

O Hanáku juniorovi se v minulosti psalo v souvislosti s kauzou, kdy se ho pokusila unést cizí, psychicky nemocná žena. Vzala si do hlavy, že Tomáš je její syn, který jí byl odebrán v porodnici. Zasahovat musela policie. „Skončilo to tím, že policie hlídala před základní devítiletou školou v Nižboru, kam Tomáš chodil, a ta žena měla zákaz se do Nižboru přiblížit. Stejně tam jela a sápala se tam na švagrovy děti. Já to beru jako legraci, protože nemyslím na nejhorší. Moje žena jako matka z toho byla samozřejmě hodně vedle. Je to nebezpečné,“ prohlásil Hanák pro Super.cz.

Jeho zálibou se stala záchrana železničních památek. Před pár lety na své náklady zrekonstruoval nádražní sklad v Nižboru u Berouna z roku 1876, který předělal na výletní restauraci. Vagony z roku 1948 přebudoval na ubytovací prostory a muzeum hraček. Fantazie a podnikatelský duch Hanákovi rozhodně nechybí.

Tagy: