Zákulisí Gottovy svatby: Šok pro nevěstu a hádka u prstýnků. Dostal jsem znamení, řekl Mistr

Zpěvák Karel Gott se poprvé oženil až ve svých osmašedesáti letech, když si v americkém Las Vegas vzal svoji dlouholetou partnerku Ivanu, s níž už měl dceru Charlottu Ellu a čekali druhou holčičku Nelly Sofii. Od jejich svatby v lednu uplynulo 16 let. Několikanásobný slavík ve své autobiografické knize Má cesta za štěstím na jejich velký den podrobně zavzpomínal.

Když Ivana s Karlem Gottem vyrazila do USA, neměla tušení, že se domů vrátí jako vdaná paní. V té době už spolu měli dvouapůlletou dceru Charlotte Ellu a čekali druhé miminko. Třetí den pobytu po návratu do hotelu zpěvák u romanticky osvětlené fontány poklekl a nic netušící Ivanu požádal o ruku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ivana Gottová s dcerami opouští dům, kde žily s Karlem Gottem. Stěhují se do luxusní nové vily za 70 milionů korun

„Chytil jsem ji za obě ruce, poklekl a poprvé v životě jsem rozechvěle vyslovil, jak nejromantičtěji to šlo: Lásko, vezmeš si mě? Pevně mě stiskla a vytřeštila oči: Cože? Tady? To nemyslíš vážně. To přece není jen tak. A co prstýnky, šaty a svědci? Nic nemáme zařízeno... Nevěřícně kroutila hlavou, ale v jejích očích jsem kromě rozpaků viděl i radost,“ vzpomínal Gott ve své knize Má cesta za štěstím.

Charlotte bojovala s nemocí

Ivanu ujistil, že v Las Vegas vše potřebné bez problémů seženou. „Zalapala po dechu a pochopila, že to myslím vážně. Pak mě objala a políbila,“ popisoval zpěvák. Svatbu měli o dva dny později. „Podle Ivany se to nedalo stihnout, ale v Las Vegas jsou naštěstí na extravagance a ztřeštěná rozhodnutí a spontánní nápady obchodníci zvyklí. Zvláště svatby jsou pro ně každodenní rutinou. Cokoliv sehnat na poslední chvíli není žádný problém,“ líčil Gott.

Další den za necelé dvě hodiny měli všechno nakoupené. Tedy svatební šaty pro sebe, svědky a družičku, kterou se stala jejich dcera Charlottka. Ta v té době byla nemocná a brala antibiotika, která ale příliš nezabírala.

Problémy s prstýnky

Když vycházeli z obchodu, kolem nich zrovna projížděl starý růžový Cadillac, který za sebou na šňůře táhnul hromadu plechovek a ve výšce nápis Happily married. „Bral jsem to jako znamení svého šťastného rozhodnutí,“ zmiňoval zpěvák.

Na hotelu však zjistili, že zapomněli na prstýnky. Naštěstí se zlatnictví nacházelo pár metrů od místa, kde byli ubytovaní. „Padla mi do oka dvojice prstenů, menší krásný posetý malými třpytivými brilianty pro nevěsty a větší čistě hladký pro ženichy. Jenže můj vkus narazil na její. Mohlo mi dojít, že si na blýskavé drahé kameny nikdy nepotrpěla. Svatební prsteny chtěla z bílého zlata, hladké a jednoduché, to jsem já ale odmítal dopustit. Nakonec tedy souhlasila s prstenem se sedmi drobnými briliantíky pro štěstí, ale to jen proto, že naše číslo je přeci sedmička. Nemohl jsem s prstýnkem zapomenout ani na Charlottku, koupil jsem ji kroužek alespoň se zirkonem, aby ji to nebylo líto,“ napsal ve své knize Karel Gott.

U podpisu na oddací list se mu třásla ruka

Samotný obřad si užili a o veselé momenty nebyla nouze. „Opakuji po oddávajícím pastorovi patrně s typicky plzeňským akcentem. Zvládl jsem to jakžtakž. Má milovaná žena se svou skvělou výslovností zopakovala svatební slib tak rychle, že jsem ani nestihl zaregistrovat, jestli vůbec říkala totéž, co já. Snad ano. Tak hotovo. Okroužkováno, ještě svatební polibek a holky jsou moje,“ popisoval zpěvák.

Zbývaly už jen podpisy na oddací list. „Nikdy by mě nenapadlo, že u prvního manželského podpisu budu mít takovou trému a roztřesenou ruku. Kolikrát už jsem se za život podepisoval? Milionkrát? Tentokrát jsem se však svůj autogram maloval jako poloviční analfabet,“ vzpomínal Gott.

Mejdan na pokoji

Když se vraceli zpátky na hotel přes park a za ruku vedli Charlottku, zjistili, že jí opět stoupá teplota. Rezervaci na slavnostní večeři proto zrušili. „Večer zůstáváme společně s nemocnou Charlottkou v našem apartmá se snovým výhledem na osvětlenou fontánu a na zářící Las Vegas. Tři číšníci odění do smokingů a v bílých rukavičkách přicházejí s mísami různých delikates pod stříbrnými poklopy, za nimi další vezou ohromný svatební dort, kde nemohou chybět postavičky nevěsty a ženicha,“ přiblížil Karel Gott.

Následovaly klasické svatební tradice. „Krájení dortu, rozbíjení talíře, sundavání podvazku bez použití rukou – to je pro mě nejtěžší disciplína, u které se trochu zapotím,“ líčil několikanásobný český slavík.

Ivana se rázem stala jednou z nejsledovanějších žen Česka. Žádné jiné se nepodařilo dostat Gotta k oltáři. „Můj jediný a hlavní cíl je vytvořit nám všem harmonické rodinné prostředí. Chci být dobrá matka a manželka a co nejlépe reprezentovat Karla. Karel a holčičky jsou moje největší štěstí. Jsou to nejkrásnější a nejlepší, co mě v životě potkalo. Někdy mám pocit, že sním nádherný sen, z něhož se nikdy nechci probudit,“ svěřila se Ivana po svatbě v rozhovoru pro časopis Květy.

Ivaně a Karlovi láska vydržela po celou dobu. V manželství spokojeně prožili jedenáct let. Ukončila ho až zpěvákova smrt v roce 2019.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Kohák jako hlavní cena tomboly, výherci přijede na svatbu. Někoho tam můžu pomilovat, láká

Tagy: