Žebříček nejplodnějších otců českého šoubyznysu. Oproti Hollywoodu mají co dohánět

Třetí neděli v červnu tradičně Česko slaví Den otců, svátek oslavující otcovství a roli tatínků ve společnosti. Některé hvězdy Hollywoodu jsou v tomto směru velmi aktivní. Například Eddie Murphy si během života pořídil deset dětí, Mel Gibson devět potomků, zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jager jich má osm. Čeští umělci proti takovém počtu zůstávají trochu pozadu. Kdo z nich má nejvíce dětí a s kolika ženami?

Bolek Polívka – 6 dětí

Herec a komik je otcem šesti dětí, tří dcer a tří synů. Nejstarším potomkem je dcera Kamila (46), kterou zplodil se svoji první ženou Stanislavou. S herečkou Evelynou Steimarovou se mu narodila dcera Anna (43), s francouzskou umělkyní Chantal Poullain pak přivedl na svět syna Vladimíra (32).

Se svou současnou láskou Marcelou, kterou si vzal za ženu v roce 2020, má syny Jana (17), Františka Antonína (14) a dceru Marianu (13). Bolek Polívka přiznává, že už by uvítal i vnouče. „Docela se těším, ocenil bych to, ale záleží na nich. Jestli těch dětí bude doma šest, sedm nebo osm, to už je celkem jedno. A které z mých dětí se jako první postará o to, že budu dědečkem? Řekl bych, že Vladimír. Pokud ho nepředežene Jéňa,“ svěřil se s úsměvem herec pro pořad Showtime.

Jaroslav Hutka – 6 dětí

Písničkář má celkem šest dětí se třemi ženami. S první manželkou Zorkou syna Vavřince (52). Dcery Kláru (31) a Elišku (27) pak se třetí manželkou Kateřinou Česalovou. Se současnou partnerkou Magdalenou Hodkovicovou má tři malé děti: šestiletou Teodoru, čtyřletého Richarda a dvouroční Eleonoru. „V mých šlépějích nejde žádný z těch starších potomků, ale šestiletá Theodorka, ta čtvrtá v pořadí, vypadá, že by mohla mít výtvarné nadaní, ale u dětí to klame, takže ještě uvidíme,“ prozradil CNN Prima News Jaroslav Hutka.

Josef Vojtek – 5 dětí

S první manželkou Jindřiškou má dospělého syna Josefa (35). Ve vztahu s herečkou Sabinou Laurinovou se mu narodila dcera Valentýna (20). S druhou manželkou, tanečnicí Libuší, zplodil syna Matyáše (15). Se současnou manželkou Jovankou má dva syny, Adama (10) a Alberta (6). Zpěvák si podle svých slov nikdy nehrál na velkého tátu a s dětmi udržuje spíše kamarádský vztah.

„Komunikace je opravdu na úrovni rovný s rovným. Vždycky jsem říkal: ‚Nebojte se mi říct úplně všechno.‘ Nejsem ten, kdo by děti škrtil, mlátil, řezal nebo něco podobného. To jsem nikdy v povaze neměl. Je jasný, že mě namíchnou, ale vždycky se to dá vyřešit jinak než fackováním,“ prozradil v rozhovoru pro iDnes.cz.

Petr Janda – 5 dětí

Hudebník a lídr skupiny Olympic má pět dětí, jedno už bohužel není na světě. Z prvního manželství s baletkou Janou se mu narodila dcera Marta (48) a syn Petr, který zemřel v pouhých 34 letech na rakovinu. Z druhého manželství s reportérkou pořadu Showtime Martinou Jandovou má dceru Elišku (29).

Se současnou manželkou Alicí má dvě malé dcery, Anežku (12) a Rozárii (10). Přestože v květnu oslavil osmdesáté narozeniny, roli otce malých dcer si maximálně užívá. „Je to skvělý. Věnuji se jim, hrajeme si a strašně mi to s nimi baví. Musím říct, že si to otcovství teď užívám více než třeba s Martou a Petrem, těch jsem si bohužel užil málo. Byl jsem pořád na cestách. Když se narodila Eliška, tak se krátce na to ode mě odstěhovala tehdejší manželka a zůstal jsem sám. Eliška byla malinká, takže ta výchova na dálku nebyla taková. Na všechny své děti jsem ale neskutečně pyšnej. Mám z nich ohromnou radost,“ prozradil CNN Prima NEWS Petr Janda.

Martin Stropnický – 5 dětí

S první manželkou, textařkou a scénáristkou Lucií Stropnickou, jejímž otcem byl známý textař Zdeněk Borovec, má tři děti: Matěje (38), Annu (33) a Františku (27). S druhou ženou, herečkou Veronikou Žilkovou, se jim narodily dvě děti, v roce 2005 dcera Kordula a o dva roky později syn Melichar. Ten bohužel přišel na svět s vážnou vrozenou vadou – braniční kýlou – a po osmi měsících zemřel.

Otec Martina Stropnického byl československý diplomat. „Mě měl na tehdejší dobu docela pozdě, jako šestatřicetiletý. A zemřel relativně mladý, bylo mu šedesát let... Takže jsem si s ním nestačil o některých věcech promluvit,“ prozradil Martin Stropnický v rozhovoru pro Divadelní noviny. V současné době se mluví o tom, že by se se Žilkovou mohli rozvést.

David Prachař – 5 dětí

Z manželství s herečkou Danou Batulkovou, kterou opustil kvůli Lindě Rybové, má syna Jakuba (38) a dceru Marianu (28). S Rybovou se mu narodily tři děti: Rozárie (18), Josefína (17) a František (14). „Že budu mít jednou pět dětí, to jsem si neuměl nikdy představit. Mám ale na pět dětí dvě ženy. Myslím si, že děti drží člověka v kondici. Nedávno jsem četl článek o syndromu prázdného hnízda. Naše Rozárka nám ale řekla, že s námi zůstane navždy. Nejmladší František hraje fotbal. Pořád se nám někde válí zpocené kopačky a dresy. Je mu jedno, když se něco nepovede ve škole, ale když ho nepochválí trenér, je mimo. Můj táta (herec Ilja Prachař, pozn. red) byl předseda přátel Slavie a mého syna Jakuba zapsal jako člena, když mu byly dva měsíce,“ promluvil o svých dětech v rozhovoru pro magazín MF DNES herec.

Tagy: