Bratr Haščákové prolomil mlčení. Zpěvaččinu poslední vůli rodina zřejmě nevyplní

Zemřela zpěvačka Barbara Haščáková

Barbara Haščáková před svou smrtí podle informací webu Nový Čas vyslovila poslední přání. Podle zdroje z jejího blízkého okolí zpěvačka známá z dua s MC Erikem nechtěla být pochována na rodném Slovensku. Rodina však plánuje uložit její ostatky v Košicích, kde je pohřben i její zesnulý otec.

Barbara Haščáková zemřela v pouhých 43 letech na náhlou cévní mozkovou příhodu. Rodina o jejím úmrtí informovala veřejnost deset dní po její smrti. Mlčení prolomil až zpěvaččin bratr Andrej Haščák v neděli.

ČTĚTE TAKÉ: MC Erik a Barbara jsou milenci, mysleli si fanoušci. Muzikant řekl, jak to mezi nimi bylo

Zpěvačka zemřela 22. listopadu v Sarasotě na Floridě, kde v posledních letech žila. Šest dní poté se s ní její nejbližší rozloučili na místní farnosti. Pozůstalí poté informovali, že urnu s jejími ostatky převezou na rodné Slovensko. Zpěvačku, která se proslavila v devadesátých letech v hudebním duu MC Erik & Barbara, chtějí pochovat na košickém hřbitově. „V následujících týdnech budou její tělesné ostatky přepraveny v urně na Slovensko. Pochovaná bude v našich rodných Košicích,“ citoval Haščáka web startitup.sk s odkazem na Tiskovou agenturu Slovenské republiky (TASR).

Když však v uplynulých měsících Haščáková cítila, že se blíží její konec, Slovensko jako poslední místo odpočinku vysloveně odmítla. „Na Slovensko se vrátit nechtěla a ani tam nechtěla být pochovaná. Ale zdá se, že nakonec to tak bude,“ prozradil zdroj z blízkého okolí zpěvačky pro portál Nový Čas.

Na stejném místě byl uložen k poslednímu odpočinku také zpěvaččin otec, uznávaný akademický malíř Josef Haščák, který zemřel v roce 2012. Jeho úmrtí tehdy zpěvačka nesla velmi těžce. Během smutečního obřadu v Košicích dokonce zkolabovala.

Trvalo roky, než se s otcovým odchodem dokázala smířit. Později začala trpět zánětem slinivky břišní a od lékařů se dozvěděla, že její diagnóza je neléčitelná.

Hudebnice známá díky hitům Sen či Keď príde láska se do Ameriky odstěhovala v roce 2000, původně si tam jela jen odpočinout, nakonec se tam usadila natrvalo. Našla si tam i manžela Steva. Svou vlast navštěvovala minimálně a vrátit se tam údajně nechtěla ani po své smrti.

Tagy: