skaut

Výpis příspěvků ke štítku „skaut“

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

17. června 2021 06:08

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Americká skautská organizace BSA čelí desítkám tisíc stížností na sexuální obtěžování

16. listopadu 2020 20:28

Hlavní skautská organizace ve Spojených státech Boy Scouts of America (BSA) obdržela k pondělku přes 82 tisíc stížností na sexuální obtěžování ve svých řadách, k němuž údajně docházelo několik posledních desetiletí. BSA to oznámila v den, kdy končí lhůta pro zasílání stížností stanovená soudem ve státu Delaware. Organizace tam v únoru požádala o ochranu před věřiteli ve snaze přežít očekávané požadavky na odškodnění obětí údajných deliktů.

Jakub Kudláček hledá talenty pro Michaela Jordana. Jak pozná nejlepší basketbalisty?

19. září 2020 07:45

Už od dětství vzhlížel k Michaelu Jordanovi. „On byl největší legenda a modla našeho sportu,“ přemítá třicetiletý Jakub Kudláček, který měl původně ambice stát se také skvělým basketbalistou. Jenže zdravotní komplikace mu udělaly čáru přes rozpočet. Nesložil se však z toho. Naopak. Vášeň pro hru, energie, drive, a především cílevědomost dostaly bývalého českého reprezentanta až do nejlepší basketbalové soutěže světa – NBA. A přímo k jeho idolu, Jordanovi. Pro tým Charlotte Hornets, který tahle legenda spjatá s číslem 23 vlastní, hledá po celém světě nové talenty. Jako jediný Čech.