CNN Prima News školáci

školáci

Výpis příspěvků ke štítku „školáci“

Připraví na přijímačky a maturitu, i s pomocí mobilu. Cermat spustí novou aplikaci TAU

Již v průběhu září se žáci devátých tříd a maturitních ročníků mohou těšit na on-line pomůcku, která jim usnadní přípravu na přijímačky a závěrečné zkoušky. Cermat spustí novou a více moderní aplikaci TAU – TRÉNUJ A UČ SE. Novinka spočívá například v tom, že si úlohy v aplikaci mohou studenti vyplňovat ve svých mobilních telefonech. Zejména rodiče potěší, že TAU bude zcela zdarma, čímž mohou ušetřit na přípravných kurzech.

Pavel se setkal s ukrajinskou dívkou, kterou šikanovaly české děti. Věc označil za ostudnou

Prezident Petr Pavel přijal v sobotu na Pražském hradě ukrajinskou dívku, kterou šikanovali na školním výletě její spolužáci. Na videu, které se tento týden objevilo na sociálních sítích, jí české děti nadávaly a plivly do tváře. Pavel šikanu a násilí ve školách obecně odsoudil. V případě dívky, jež musela opustit svoji zemi kvůli válce rozpoutané Ruskem a které Česko nabídlo útočistě, to považuje za zvlášť ostudné.

Odpudivé, pustila se Pekarová do Hamplové za slova o romských dětech. Senátorka se hájí

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková reagovala na vyjádření senátorky Jany Zwyrtek Hamplové o segregaci romských školáků. Podle zmocněnkyně je senátorčina rétorika otevřeně rasistická a v příkrém rozporu s lidskými právy a demokratickými hodnotami, na nichž česká společnost stojí. Ke kauze se vyjádřila Markéta Pekarová Adamová i samotná senátorka.

Začíná nový školní rok. Do lavic usednou tisíce prvňáčků, mezi nimi i uprchlíci z Ukrajiny

V základních a středních školách ve čtvrtek po dvouměsíčních prázdninách začíná nový školní rok. Do lavic v něm podle odhadu ministerstva školství nově usedne asi 110 300 prvňáků a dalších zhruba 60 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Přesný počet utečenců zapsaných do škol ministerstvo zatím nezveřejnilo, školy by měly data vyjasnit začátkem září. Premiér Petr Fiala (ODS) tento týden uvedl, že školství je na příchod žáků z Ukrajiny dobře připraveno a kvalita vzdělávání českých žáků neutrpí.

V Minecraftu nacvičoval útok na budovu FSB. Ruský soud poslal školáka na 5 let za mříže

Ruský soud potrestal šestnáctiletého Nikitu Uvarova za plánování teroristické činnosti. Společně s dalšími dvěma mladíky měl mimo jiné „nacvičovat“ v počítačové hře Minecraft útok na budovu Federální služby bezpečnosti (FSB). Školák si má odpykat pět let vězení, zbylí spoluobžalovaní byli zproštěni viny za údajnou spolupráci při vyšetřování. O výsledku soudního řízení informoval právník a aktivista Pavel Čikov.