CNN Prima News školáci

školáci

Výpis příspěvků ke štítku „školáci“

Začíná nový školní rok. Do lavic usednou tisíce prvňáčků, mezi nimi i uprchlíci z Ukrajiny

1. září 2022 08:36

V základních a středních školách ve čtvrtek po dvouměsíčních prázdninách začíná nový školní rok. Do lavic v něm podle odhadu ministerstva školství nově usedne asi 110 300 prvňáků a dalších zhruba 60 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Přesný počet utečenců zapsaných do škol ministerstvo zatím nezveřejnilo, školy by měly data vyjasnit začátkem září. Premiér Petr Fiala (ODS) tento týden uvedl, že školství je na příchod žáků z Ukrajiny dobře připraveno a kvalita vzdělávání českých žáků neutrpí.

Nedostatek strážníků vyřešilo Znojmo po svém. Přechody u škol hlídají penzisté ve vestách

28. května 2022 18:52

Jihomoravské Znojmo trápí nedostatek strážníků. Čtyřicítka mužů prý na veškerou činnost městu nestačí. Vedení městské policie se ale se situací vypořádalo po svém. Na bezpečnost dětí v okolí základních škol dohlížejí penzisté. Absolvují rychlokurz a jdou do akce. Za hodinu dozoru u přechodu si vydělají 120 korun.

V Minecraftu nacvičoval útok na budovu FSB. Ruský soud poslal školáka na 5 let za mříže

10. února 2022 21:34

Ruský soud potrestal šestnáctiletého Nikitu Uvarova za plánování teroristické činnosti. Společně s dalšími dvěma mladíky měl mimo jiné „nacvičovat“ v počítačové hře Minecraft útok na budovu Federální služby bezpečnosti (FSB). Školák si má odpykat pět let vězení, zbylí spoluobžalovaní byli zproštěni viny za údajnou spolupráci při vyšetřování. O výsledku soudního řízení informoval právník a aktivista Pavel Čikov.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Plagou: Hrozí plošné uzavření škol či povinné PCR testy?

3. listopadu 2021 07:43

Pandemická situace se v Česku nadále zhoršuje. Od pondělí 1. listopadu proto vláda přijala nová koronavirová opatření, kdy se školáci ve vybraných okresech musí otestovat. Od příštího týdne se povinnost rozroste na celkem 31 okresů. Hrozí, že by se děti ve školách testovaly plošně? A je situace natolik vážná, že by se školy mohly opět uzavřít? Na otázky bude v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odpovídat ministr školství Robert Plaga.

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

17. září 2021 20:16

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.