reklama
CNN Prima News školáci

školáci

Výpis příspěvků ke štítku „školáci“

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Plagou: Hrozí plošné uzavření škol či povinné PCR testy?

3. listopadu 2021 07:43

Pandemická situace se v Česku nadále zhoršuje. Od pondělí 1. listopadu proto vláda přijala nová koronavirová opatření, kdy se školáci ve vybraných okresech musí otestovat. Od příštího týdne se povinnost rozroste na celkem 31 okresů. Hrozí, že by se děti ve školách testovaly plošně? A je situace natolik vážná, že by se školy mohly opět uzavřít? Na otázky bude v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odpovídat ministr školství Robert Plaga.

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

17. září 2021 20:16

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

Školy zkoumají splašky kvůli výskytu koronaviru. Snaží se tím bránit šíření nákazy

1. září 2021 16:48

Městské části Praha 9 a Praha-Lysolaje od prvního školního dne monitorují odpadní vody kvůli možnému výskytu koronaviru v základních školách. Ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi chtějí získat okamžité informace o případném šíření nákazy. Pilotní projekt se týká celkem sedmi školských objektů, informoval Magistrát hlavního města Prahy.

Nejen prvňáci by měli vědět, jak bezpečně přejít po přechodu. Hamáček radí, jak na to

1. září 2021 10:04

Už od útlého věku by se děti měly učit, jak bezpečně projít po přechodu. Policisté v osvětě nadále pokračují. Jeden z programů nese název Zebra se za tebe nerozhlédne, která pomáhá snižovat právě počty nehod. Právě díky tomu nedochází k četným dopravním nehodám, uvedl v pořadu Nový den ministr vnitra Jan Hamáček. A co je nejen prvňáčkům stále dobré opakovat?

Brutální útok na německého policistu. Zkopalo ho 80 školáků, zachránila ho helma

21. srpna 2021 18:48

Obyvatelé Hamburku se vzpamatovávají ze čtvrtečního brutálního útoku. Policistu, který chtěl vyřešit spor mezi dvěma chlapci, zbilo dalších 80 studentů. Došlo i na kopance a tvrdé údery do hlavy. Tři žáci ve věku od 12 do 13 let skončili ve vazbě, píše německý týdeník Focus. Od vážných zranění zachránila napadeného cyklistická přilba, šlo totiž o policistu na kole.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: V jakém případě by děti mohly sundat roušky při výuce?

5. června 2021 17:42

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zatímco ministr zdravotnictví plošně sebral školám, rodičům a hlavně dětem šanci, že by už zkraje příštího týdne mohli být ve školách bez roušek, Mezioborová skupina pro epidemické situace tvrdí, že v některých školách už jsou zbytečné. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Smrt na Dyji: Před 85 lety se na řece převrhla pramice, zemřely tři desítky školáků

26. května 2021 18:41

Před 85 lety došlo u Nových Mlýnů na Břeclavsku k tragédii: 26. května 1936 se zde potopila pramice, která převážela přes rozvodněnou Dyji povoz se školáky z nedalekých Rakvic. V prudkém říčním proudu, který ještě posílila jarní bouřka, se tehdy utopily tři desítky malých dětí z rakvické školy. Pohřbu školáků se zúčastnily tisíce lidí. Tragédii na místě připomíná pomník.

reklama