Skopeček: Nejlépe dělat vše opačně, než navrhuje ANO. Vždyť nás kopírujete, opáčil Juchelka

Jan Skopeček (ODS) se v pořadu 360° střetl s Alešem Juchelkou (ANO).

Skopečkův spor s Juchelkou

Vláda by měla dělat přesný opak všech doporučení, se kterými přijde ANO, zavtipkoval ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Pokud by stát přijal některé z návrhů opozičního hnutí, inflace by podle něj byla v současné době dvojnásobná. Podle místopředsedy poslaneckého klubu ANO Aleše Juchelky doporučení opozice naopak fungují a vláda je s výrazným zpožděním přijímá za vlastní.

ANO kritizuje hospodářskou politiku vlády, jeho návrhy by však ekonomiku uvrhly do daleko horšího stavu, domnívá se Skopeček. Kdyby vláda a Česká národní banka poslouchaly rady opozičního hnutí, současná inflace by podle něj byla dvojnásobná. „ANO dříve doporučovalo neřešit inflaci a nezvyšovat úrokové sazby. Andrej Babiš má totiž asi hodně napůjčováno. Hospodářská doporučení jeho hnutí by nás vedla k bankrotu,“ rýpl si politik do bývalého předsedy vlády v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

„Jakýkoliv argument vládní koalice vždycky skončí u Babiše,“ opáčil Juchelka s tím, že vláda ve skutečnosti návrhy opozičního hnutí kopíruje. Odkazoval tím na kroky pětikoalice, ke kterým podle něj ANO již dávno vyzývalo. Zastropování energií, příspěvek na mobilitu či odpuštění poplatku za obnovitelné zdroje energií jsou prý jen „okopírované recepty“.

„Kdyby stát poslouchal ANO, máme fronty na benzin,“ reagoval Skopeček. Narážel tím na opozicí navrhované zastropování cen pohonných hmot podobně jako v Maďarsku. „Tam jsou dnes fronty a lidé nemají co tankovat,“ vylíčil ve slovní přestřelce s Juchelkou. Hnutí Andreje Babiše podle Skopečka v doporučeních „naprosto selhává“. I tak je prý otevřený jeho rozumným návrhům, posuzuje je ovšem podle toho, zda jsou v zájmu občanů. „Nezvedám automaticky ruku proti ANO,“ shrnul svůj postoj místopředseda Poslanecké sněmovny.

Tagy: