
Legendární český kulturista láme rekordy i v důchodu. Co ho udržuje v kondici?
Rýpání, osobní útoky i trefné poznámky. Nedělní Partie s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS) a jeho předchůdkyní a současnou šéfkou poslanců ANO Alenou Schillerovou byla opět plná hlášek a ostrých výroků. Přečtěte si ty nejzajímavější a nejzábavnější.
Ve veřejném prostoru se stále častěji objevuje argument, že kdyby Česká republika už dávno vyměnila korunu za euro, nemusela by nyní trpět pod jhem třicetileté inflace. A zastánci této myšlenky odkazují na údaje Eurostatu, podle nichž je míra růstu cen v eurozóně asi poloviční než u nás. Problém je v tom, že propagátoři eura v lepším případě podléhají přílišnému zjednodušení, v horším dokonce záměrně manipulují fakty.
Češi vystavili vládě Petra Fialy (ODS) vysvědčení z předmětu, který bychom mohli nazvat boj s dopady inflace. Naprostá většina z nich se domnívá, že pětikoaliční kabinet tuzemským domácnostem s následky nadměrně rostoucích cen nepomáhá dostatečně. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro CNN Prima NEWS.
Vládní Deštník proti drahotě nepředstavuje faktickou pomoc lidem, kteří se potýkají s dopady dvouciferné inflace. „O celé řadě opatření vaše vláda jen mluví. Kde máte podporu rodin? Je to jen politická deklarace,“ řekla v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalá ministryně financí a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.
Inflaci má na starosti Česká národní banka, ale i vláda může částečně přispět k jejímu snižování. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). „Inflace by se mohla začít snižovat ve druhé polovině roku a do přijatelných hodnot se dostane příští rok,“ řekl.
Řada bazénů a koupališť letos otevře se zpožděním. Důvod je prostý – kvůli vysokým cenám energií se provozovatelům zatím nevyplatí spouštět čerpadla a tobogány nebo nahřívat vodu. Vyčkávají tak až na prázdninový nával. Zdražit by se mělo i vstupné, na některých místech až o 30 procent ve srovnání s minulou sezonou.
Přísná regulace odběru, dramatický růst cen a propad příjmů domácností a jejich životní úrovně. To jsou zřejmé důsledky potenciálního zastavení dodávek ropy a zemního plynu z Ruska do Evropské unie. Vyplývá to z aktuálního Globálního ekonomického výhledu, který zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
Ceny průmyslových výrobců v Německu stouply v dubnu v meziročním srovnání o 33,5 %. Inflace cen v produkčním řetězci tak oproti březnu dále zrychlila. Nejvíce k ní přispívají ceny energií, které byly vyšší o více než 87 % než před rokem. Vyplývá to z aktuálních údajů Spolkového statistického úřadu. Německá spotřebitelská inflace se zatím drží relativně nízko. Vývoj průmyslových cen ale věští, že zboží v obchodech bude zdražovat rychleji.
Počest případů opičích neštovic dál roste. První podezření se objevilo i v České republice. O koho šlo a potvrdilo se? Prozradíme vám to v Hlavních zprávách, které startují na CNN Prima NEWS a FTV Prima v 18:55.
Jaký je recept na zkrocení inflace, která dopadá na rozpočty většiny českých domácností? Nedělní Partie Terezie Tománkové nabídla duel ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) a jeho předchůdkyně, současné šéfky poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové.
Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Kromě inflace musí vláda řešit migrační vlnu z Ukrajiny. Zvládá kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) čelit dopadům ruské invaze? Právě předseda vlády bude hostem pořadu Nový den. Rozhovor s Fialou můžete sledovat od sedmi hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.
České domácnosti se sice snaží v době prudce rostoucích cen šetřit, což je chvályhodné. Způsob, jakým to ale dělají, budí rozpaky. Češi totiž spoří špatně. Nechávají valnou část svých finančních rezerv doslova ležet ladem a vydávají je na milost a nemilost výnosům, které zdaleka nestačí vykompenzovat rekordně vysokou inflaci. A přicházejí při tom o nezanedbatelné peníze.