CNN Prima News inflace

inflace

Výpis příspěvků ke štítku „inflace“

KOMENTÁŘ: Ani koruna, ani euro. Před inflací nás ochrání jen rozumná hospodářská politika

23. května 2022 07:01

Ve veřejném prostoru se stále častěji objevuje argument, že kdyby Česká republika už dávno vyměnila korunu za euro, nemusela by nyní trpět pod jhem třicetileté inflace. A zastánci této myšlenky odkazují na údaje Eurostatu, podle nichž je míra růstu cen v eurozóně asi poloviční než u nás. Problém je v tom, že propagátoři eura v lepším případě podléhají přílišnému zjednodušení, v horším dokonce záměrně manipulují fakty.

Váš Deštník proti drahotě je děravý. Pomáháte jen na papíře, sepsula Schillerová Stanjuru

22. května 2022 11:37

Vládní Deštník proti drahotě nepředstavuje faktickou pomoc lidem, kteří se potýkají s dopady dvouciferné inflace. „O celé řadě opatření vaše vláda jen mluví. Kde máte podporu rodin? Je to jen politická deklarace,“ řekla v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalá ministryně financí a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

Koupaliště otevřou se zpožděním. Mohou za to ceny energií. O kolik se zdraží vstupné?

22. května 2022 08:29

Řada bazénů a koupališť letos otevře se zpožděním. Důvod je prostý – kvůli vysokým cenám energií se provozovatelům zatím nevyplatí spouštět čerpadla a tobogány nebo nahřívat vodu. Vyčkávají tak až na prázdninový nával. Zdražit by se mělo i vstupné, na některých místech až o 30 procent ve srovnání s minulou sezonou.

Německo přitápí pod inflačním kotlem. Výrobní ceny vylétly nejvíce od druhé světové války

21. května 2022 20:42

Ceny průmyslových výrobců v Německu stouply v dubnu v meziročním srovnání o 33,5 %. Inflace cen v produkčním řetězci tak oproti březnu dále zrychlila. Nejvíce k ní přispívají ceny energií, které byly vyšší o více než 87 % než před rokem. Vyplývá to z aktuálních údajů Spolkového statistického úřadu. Německá spotřebitelská inflace se zatím drží relativně nízko. Vývoj průmyslových cen ale věští, že zboží v obchodech bude zdražovat rychleji.

Šetřílci, co přicházejí o peníze. Češi spoří špatně a utečou jim desítky miliard ročně

20. května 2022 05:23

České domácnosti se sice snaží v době prudce rostoucích cen šetřit, což je chvályhodné. Způsob, jakým to ale dělají, budí rozpaky. Češi totiž spoří špatně. Nechávají valnou část svých finančních rezerv doslova ležet ladem a vydávají je na milost a nemilost výnosům, které zdaleka nestačí vykompenzovat rekordně vysokou inflaci. A přicházejí při tom o nezanedbatelné peníze.