reklama
CNN Prima News úroková sazba

úroková sazba

Výpis příspěvků ke štítku „úroková sazba“

Rozhodnutí o sazbách poškodí naši ekonomiku, pustil se Babiš do ČNB

30. září 2021 18:03

Rozhodnutí bankovní rady České národní banky výrazně zvýšit úrokové sazby hodnotí premiér Andrej Babiš (ANO) negativně. Předseda vlády sdělil, že krok podle něj poškodí ekonomiku, dotkne se situace domácností, které čerpají úvěry, a zhorší i finanční situaci všech firem. Cenový vzestup, který se do Česka přenáší z pohybu cen na světových trzích, naopak rozhodnutí ČNB nezmírní, doplnil Babiš.

Konec hypoteční pohádky: Úvěry na bydlení prudce zdražily a zájem o ně rapidně klesá

18. srpna 2021 06:36

Červencový objem sjednaných hypoték přesáhl 35 miliard korun, což je o pětinu méně než v červnu. Za rychlým ochladnutím hypotečního trhu stojí prudký nárůst úrokových sazeb i fakt, že předchozí měsíce byly co do množství půjčených peněz rekordní. Úvěry na bydlení budou zdražovat i nadále a průměrná úroková sazba do konce roku přesáhne tři procenta.

Hypotéky citelně zdražily a bude hůř. Zájem o půjčky na bydlení však slábne jen mírně

19. května 2021 07:37

Tuzemské banky sjednaly v dubnu hypoteční úvěry za více než 39 miliard korun. To je o 21,3 miliardy více než před rokem. Průměrná úroková sazba se v dubnu přiblížila dvěma procentům a podle analytiků bude další zvýšení v příštích měsících následovat. Bankám se totiž zdražují peníze, ačkoli Česká národní banka drží své úrokové sazby na mimořádně nízké úrovni.

Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord

20. ledna 2021 08:31

Objem poskytnutých hypotečních úvěrů loni překročil 250 miliard korun, což je nejvyšší hodnota v historii České republiky. Po celý loňský rok se průměrná úroková sazba držela pod úrovní roku 2019. V prosinci navíc přišlo její další snížení na 1,96 procenta, vyplývá z čerstvých údajů Fincentrum Hypoindexu. Hypoteční úvěry by ale letos měly zdražovat.

Hypoteční trh se postavil na hlavu. Klesají úrokové sazby a rekordně si půjčujeme

19. listopadu 2020 07:03

Češi si v říjnu u tuzemských bank vzali hypoteční úvěry za více než 25 miliard korun. Říjen se tak stal druhým nejúspěšnějším měsícem v historii sledování objemu hypoték i úrokových sazeb. Ty pro změnu klesaly sedmý měsíc v řadě a přiblížily se dvouprocentní hranici. Podle analytiků tak letos zřejmě padne rekord finančních prostředků, které si české domácnosti půjčily na hypoteční úvěr.

Zájem o hypotéky atakuje historická maxima. Letošní září překonalo rekord z roku 2018

21. října 2020 13:29

Hlad po úvěrech na bydlení neslábne. Banky v září poskytly hypotéky v objemu přes 22 miliard korun. To je asi čtyři miliardy korun nad pětiletým průměrem a nejvíce od června 2017. Pravděpodobně také padne rekord roku 2016, kdy banky půjčily na hypotečních úvěrech celkem 225,8 miliardy korun. Za vysokým zájmem o tento typ půjček stojí také další snížení průměrné úrokové sazby u hypoték.

Hypotéky v červnu prudce zlevňovaly. Někde se sazby dostaly pod dvě procenta

15. července 2020 06:04

Na českém trhu už existuje několik bank, které v červnu nabízely úrokové sazby na hypoteční úvěr pod dvěma procenty. Zlevňují ale všechny typy hypoték. Podle analytiků banky v průběhu června zareagovaly na pokles poptávky po úvěrech na bydlení způsobený koronavirovou krizí a také na rozvolnění pravidel pro hypotéky Českou národní bankou.

Rekordní počet zemí si pohoršil v hodnocení státních ratingů. Česka se to netýká

3. července 2020 19:57

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v prvním pololetí v důsledku negativních dopadů koronavirové krize na veřejné finance zhoršila rekordních 33 státních ratingů. Zeslabené hodnocení úvěrové spolehlivosti států navíc patrně ještě není u konce. Rating České republiky nicméně potvrdila na stupni AA– se stabilním výhledem.

reklama