reklama

Skopeček o Djokovičovi: Věznění tenisty a přehnané lockdowny? To mi radost nedělá

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) v nedělní Partii pronesl, že není příznivcem přehnaných lockdownů a drakonických opatření, které vedly k vyřazení tenisty Novaka Djokoviče z Australian Open. Patrik Nacher (za ANO) pak v pořadu australské úřady kritizoval.

reklama

„Od začátku covidu jsem při debatě v liberálnější části, kdy jsem přesvědčen, že zákazů a restrikcí má být méně,“ hodnotil Skopeček chování Austrálie, která se podle některých lidí proměnila v autoritářský režim. „Čili mně nějaké uvěznění tenisty, kterého mám koneckonců jako tenistu rád, žádnou radost nedělá. Nedělají mi radost ani přehnané lockdowny a omezení,“ doplnil člen ODS.

Austrálie nepustila srbského tenistu Djokoviče na grandslam kvůli tomu, že hráč nepředložil certifikát o očkování. Právníci tenisty se nyní brání s tím, že Srb v prosinci covid prodělal. Kolem jeho údajně pozitivního testu se ale vyrojily pochybnosti.

Rozhoduje výkon, nebo očkování?

Počínání australských úřadů v Partii kritizoval Nacher, podle kterého mohli organizátoři turnaje k celé situaci přistoupit lépe. „Přijde mi to přepálené. Bavíme se o turnaji, který je velmi pod kontrolou. Dá se to udělat tak, že hráči s nikým nepřijdou do styku. Přepalovat opatření u sportovních akcí tohoto typu? Tak to nevím, jak bude vypadat olympiáda,“ řekl opoziční poslanec.

„Bude to o tom, jestli má sportovec výkon, nebo jestli je naočkován? I naočkovaný může šířit virus. Natrénováno může mít méně, ale pojede na olympiádu,“ věštil Nacher.

Pointu celé kauzy kritizoval v Partii i poslanec SPD Jan Hrnčíř. „Mně to přijde absurdní. Je to covidové šílenství, co se děje v Austrálii. Zavřeli zdravého člověka, sportovce,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama