reklama
CNN Prima News sledování

sledování

Výpis příspěvků ke štítku „sledování“

USA přes Dány špehovaly Merkelovou, tvrdí média. Ve skandálu má figurovat i Biden

Aktualizováno

Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) v letech 2012 až 2014 využila spolupráci s dánskou zahraniční rozvědkou ke špehování vysoce postavených evropských politiků, včetně německé kancléřky Angely Merkelové. Napsala to dánská rozhlasová stanice Danmarks Radio (DR), podle níž to vyplynulo z vnitřního šetření Dánské obranné zpravodajské služby. DR se odvolává na devět nejmenovaných zdrojů, které mají informace o vyšetřování.

Sledování mobilů nakažených je selhání státu, varuje právník, který vládu už porazil

Vláda narušuje rovnováhu moci a chce rozhodovat bez kontroly Parlamentu, řekl CNN Prima NEWS právník Ondřej Dostál. Ten už na jaře u soudu s žalobou uspěl a stát porazil. Varuje před změnami v zákoně o ochraně veřejného zdraví. Pokud by norma prošla, ministerstvo zdravotnictví by mohlo vydávat nařízení o uzavření obchodů nebo restaurací bez nutnosti nouzového stavu. Mohlo by také sledovat nakažené občany skrze mobilní telefon a navíc by stát nemusel podnikatelům kompenzovat ušlý zisk, pokud by si ho nárokovali.

Špiclováním WhatsAppu terorismus neporazíte, shodují se expert a poslanec

Právo na soukromí, nebo bezpečí? Taková otázka se opět vrací na evropskou politickou scénu po teroristických útocích ve Francii a Rakousku. Evropští lídři chtějí, aby tajné služby měly přístup do soukromých šifrovaných konverzací. Využívá je například populární komunikační aplikace WhatsApp. Bezpečnostní expert Lumír Němec i poslanec František Kopřiva (Piráti), kteří byli oba hosty pořadu 360° na televizi CNN Prima NEWS, však takové nápady kategoricky odmítají.

Kaucký, nebo Prokeš. Kdo ovládne úřad, který nás má chránit před Velkým bratrem?

Už ve středu budou senátoři vybírat nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů. O funkci se uchází dva kandidáti. Dosavadní místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš a bývalý státní tajemník ministerstva vnitra Jiří Kaucký. Volba a to, co jí předcházelo, je určitým testem možné protibabišovské spolupráce. Prokeše totiž do čela úřadu navrhl senátor za hnutí STAN, Kauckého chtějí prosadit občanští demokraté.

Trump nesouhlasí s ráznými kroky proti policistům. Schválil ale jejich sledování

Americký prezident Donald Trump zveřejnil první kroky v řešení policejního násilí v USA. Po týdnech protestů podepsal exekutivní nařízení, které má přimět policejní sbory po celé zemi k „osvojení nejvyšších profesních standardů“. Měla by vzniknout databáze stížností o použití nepřiměřené síly ze strany policistů. S radikálními kroky proti strážcům zákona však Trump nesouhlasí.

reklama