Sledujte RADAR: Do Evropy se vrací bestie z východu, Česko zasype sníh. Jak bude u vás?

Do Evropy, zejména Velké Británie, se vrátí takzvaná bestie z východu, která s sebou přinese silný vítr i sněžení. A jak následující týden ovlivní počasí u nás? Situaci ve vašem městě můžete sledovat na radaru.

Neděle bude převážně zatažená až oblačná. Zejména v severní polovině území meteorologové očekávají sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. V nížinách a polohách pod 300 metrů se očekávají i srážky smíšené. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C, na horách pouze kolem −3 °C.

Vát bude západní až severozápadní vítr o síle 3 až 7 m/s, místy může v nárazech dosahovat rychlosti kolem 15 m/s. Odpoledne však bude slábnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Obrovské přívaly sněhu v Chorvatsku. Je to hrůza, bojím se, jak se vrátím, říká Češka

Velká Británie se obává bestie z východu, která by se měla vrátit do Evropy. S sebou by měla přinést silný vítr a sněžení. Britští meteorologové varují i před sněhovými bouřemi, situaci může zkomplikovat náhlé stratosferické oteplení. Čeští experti zatím výstrahu nevydali.

Jaká bude situace ve vašem okolí se můžete podívat skrze radar:

Pozn.: K zobrazení aktuální sněhové pokrývky rozklikněte na radaru v pravém horním rohu kategorii Déšť, bouře – Nový sníh.

V noci na pondělí bude do Česka proudit chladnější vzduch od severozápadu až západu. Má být zataženo až oblačno, místy se očekávají sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, a to zejména v severní polovině území. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 0 až −4 °C.

V pondělí bude situace velmi podobná: zataženo až oblačno, během dne se místy čekají sněhové přeháňky nebo sněžení, a to zejména na horách. V polohách pod 400 metrů přijdou srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

Úterý bude zatažené až oblačné, místy dorazí sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, zejména na horách. V polohách pod 600 metrů se čekají srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C. Na jihu Moravy teploměry naměří až 10 °C.

Tagy: