reklama

Sledujte ŽIVĚ brífink po jednání krizového štábu a další postup v boji s covidem

Tisková konference ministra vnitra Jana Hamáčka (za ČSSD) po jednání Ústředního krizového štábu. Pravděpodobně dojde na zhodnocení platných opatření v současném nouzovém stavu i na představení dalšího postupu v boji s pandemií. sledujte brífink přímo v tomto článku. Začátek je plánovaný na 11:30.

reklama

„Jsem přesvědčen, že to, že jsme obětovali březen, zachránilo české zdravotnictví, jinak bychom čelili jeho kolapsu,“ nechal se začátkem týdne slyšet na tiskové konferenci šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

Apeloval dále na lidi, aby nepodléhali notorickým rozvolňovačům a byli trpěliví. „Ano, rozvolňujme, až to půjde, ale rozvolňujme velmi opatrně,“ řekl Hamáček. Pokud zůstane klesající trend v počtu nakažených, děti se podle něj po Velikonocích vrátí do škol. „Reálné by mohlo být datum od 12. dubna,“ konstatoval.

Jaké návrhy dalšího postupu v boji s covidem představí Ústřední krizový štáb v čele s Janem Hamáčkem? To sledujte přímo v tomto článku. Zahájení brífinku je plánované na 11:30.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama