CNN Prima News Ústřední krizový štáb

Ústřední krizový štáb

Výpis příspěvků ke štítku „Ústřední krizový štáb“

Ukrajinci budou dostávat speciální víza. Dočasná ochrana jim vydrží až rok

Ministerstvo vnitra bude od úterý lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou vydávat víza za účelem dočasné ochrany. Ta nahradí dosud vydávaná speciální dlouhodobá víza. Pro držitele starších typů se nic nemění, do systému dočasné ochrany budou automaticky převedeni. Po pondělním jednání Ústředního krizového štábu to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Potvrdil také, že ve středu navrhne na jednání vlády prodloužení nouzového stavu. O tomto kroku informoval už v nedělní Partii na CNN Prima NEWS.

Rakušan: V Česku může být až 220 tisíc uprchlíků. Příspěvek na ubytování je nedostatečný

V Česku už je 160 tisíc registrovaných uprchlíků z Ukrajiny. Na pondělní tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu to prozradil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) s tím, že na českém území jich může být celkem až 220 tisíc. Rakušan zároveň podotkl, že příspěvek na ubytování se ze současných 180 korun zvýší a mohl by přesáhnout i 300 korun.

Nechoďte jen do Prahy, vyzval Rakušan Ukrajince. S kraji chce řešit kapacitu na uprchlíky

Nechoďte jen do Prahy, vyzval v pondělí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po jednání Ústředního krizového štábu ukrajinské uprchlíky. Podle něj by lidé měli využívat asistenční centra i v jiných krajích. Reagoval tak na to, že pražské asistenční centrum bylo na 24 hodin zastaveno kvůli naplněné kapacitě. Ministr chce v úterý s hejtmany řešit i kapacity krajů.

Rakušan: Na šmelinářskou mafii s vízy si posvítíme. Do ČR přišlo už 50 tisíc Ukrajinců

Do Česka podle šéfa Ústředního krizového štábu a ministra vnitra Víta Rakušana dorazilo už více než 50 tisíc ukrajinských uprchlíků. O vydání víz, která jsou zdarma, požádalo celkem 22 tisíc z nich. Ministr v této souvislosti vyzval, aby lidé kontaktovali policii ve chvíli, kdy narazí na šmelináře, kteří s vízy kšeftují a nabízejí je Ukrajincům za úplatu.