reklama
CNN Prima News Ústřední krizový štáb

Ústřední krizový štáb

Výpis příspěvků ke štítku „Ústřední krizový štáb“

Hamáček: Nemůžeme rozvolňovat podle ankety na Instagramu. Chceme postupovat opatrně

10. března 2021 12:08

Opatření začínají pomalu zabírat, klesá reprodukční číslo a v příštích týdnech dojde k poklesu počtu nakažených a hospitalizovaných. Přesto nás podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) čeká možná ten nejtěžší týden. Po jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) vicepremiér uvedl, že v budoucnu musí být rozvolňování velmi opatrné a nemůže se řídit veřejným míněním. Jinak by se zopakovala situace po rozvolnění před Vánocemi.

Hamáček chce odložit očkování učitelů. Vakcínu by dal přednostně policistům a hasičům

3. března 2021 14:28

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by přehodnotil probíhající očkování učitelů. Místo nich by dal přednostně vakcínu policistům, hasičům nebo celníkům. Prohlásil to na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu, kterému předsedá. Příslušníci zmiňovaných složek by se podle něj měli očkování dočkat co nejdříve, protože jsou nyní ve styku se stovkami lidí.

Veselý: Devět ministrů se bojí jako králíci, premiér zařve a oni lezou pod stůl

14. února 2021 14:51

Velmi kritický směrem k postavě premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO byl v nedělní Partii Terezie Tománkové místopředseda ČSSD Ondřej Veselý. Jeho strana přitom sedí s hnutím ANO ve vládě. Veselý ministry za hnutí ANO označil za „králíky“, kteří se Babiše bojí a neoponují mu. Pokud by došlo na odchod sociálních demokratů z kabinetu, tak by na vládě místo ministrů za ČSSD podle Veselého zasedlo ještě více „králíků“.

Sledujte ZÁZNAM vyjádření ministra Hamáčka: Jak to bude dál s nouzovým stavem?

10. února 2021 11:57

Zatím se zdá, že vláda stále nemá vyjednanou podporu pro prodloužení nouzového stavu, který končí 14. února. O postupu v jednání s parlamentní opozicí informuje ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu. Ten jednal také o plánu návratu dětí do škol. Tiskovou konferenci ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) můžete od 11:30 sledovat živě v tomto článku.

Všichni toho máme plné zuby. Bojkoty ale nic nevyřeší, říká Šmarda o koronakrizi

9. února 2021 16:28

Situace není dobrá, očkování proti covidu nejde podle plánu, a je tak namístě prodloužit nouzový stav, myslí si místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Ke zvládnutí krize je ale potřeba lépe komunikovat, vláda by tak měla dát větší prostor opozici, která by jí naopak zase neměla házet klacky pod nohy. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama