CNN Prima News Ústřední krizový štáb

Ústřední krizový štáb

Výpis příspěvků ke štítku „Ústřední krizový štáb“

Na Tachovsku vznikne pro romské běžence stanové městečko. Byl tu klid, nesouhlasí místní

7. června 2022 06:17

Až 150 romských uprchlíků by mohlo najít azyl v areálu Nových Domků u Rozvadova na Tachovsku. A to nejen v budově, kterou kraji propůjčilo ministerstvo školství, ale i v novém stanovém městečku. To by mělo vyrůst na přilehlém pozemku. Hasiči přislíbili vybavit ho potřebnými stany. Tamním obyvatelům se ale záměr moc nelíbí.

Ukrajinci budou dostávat speciální víza. Dočasná ochrana jim vydrží až rok

21. března 2022 19:06

Ministerstvo vnitra bude od úterý lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou vydávat víza za účelem dočasné ochrany. Ta nahradí dosud vydávaná speciální dlouhodobá víza. Pro držitele starších typů se nic nemění, do systému dočasné ochrany budou automaticky převedeni. Po pondělním jednání Ústředního krizového štábu to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Potvrdil také, že ve středu navrhne na jednání vlády prodloužení nouzového stavu. O tomto kroku informoval už v nedělní Partii na CNN Prima NEWS.

Rakušan: V Česku může být až 220 tisíc uprchlíků. Příspěvek na ubytování je nedostatečný

14. března 2022 18:28

V Česku už je 160 tisíc registrovaných uprchlíků z Ukrajiny. Na pondělní tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu to prozradil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) s tím, že na českém území jich může být celkem až 220 tisíc. Rakušan zároveň podotkl, že příspěvek na ubytování se ze současných 180 korun zvýší a mohl by přesáhnout i 300 korun.

Nechoďte jen do Prahy, vyzval Rakušan Ukrajince. S kraji chce řešit kapacitu na uprchlíky

7. března 2022 16:58

Nechoďte jen do Prahy, vyzval v pondělí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po jednání Ústředního krizového štábu ukrajinské uprchlíky. Podle něj by lidé měli využívat asistenční centra i v jiných krajích. Reagoval tak na to, že pražské asistenční centrum bylo na 24 hodin zastaveno kvůli naplněné kapacitě. Ministr chce v úterý s hejtmany řešit i kapacity krajů.

Rakušan: Na šmelinářskou mafii s vízy si posvítíme. Do ČR přišlo už 50 tisíc Ukrajinců

4. března 2022 14:54

Do Česka podle šéfa Ústředního krizového štábu a ministra vnitra Víta Rakušana dorazilo už více než 50 tisíc ukrajinských uprchlíků. O vydání víz, která jsou zdarma, požádalo celkem 22 tisíc z nich. Ministr v této souvislosti vyzval, aby lidé kontaktovali policii ve chvíli, kdy narazí na šmelináře, kteří s vízy kšeftují a nabízejí je Ukrajincům za úplatu.

Pracovní karanténa se bude týkat zdravotníků a sociálních služeb, oznámil Válek

14. ledna 2022 18:13
Aktualizováno

Pracovní karanténa se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Podmínky pro pracovní karanténu určí krajské hygienické stanice. Režim bude fungovat až ve chvíli, kdy to bude nezbytně nutné, aby nebyla ohrožena péče o pacienty nebo klienty. Lidé zařazení do pracovní karantény budou moci chodit do práce i v případě, že budou mít pozitivní antigenní samotest na koronavirus.