reklama

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Romanem Prymulou: Je konec uznávání negativních testů reálný?

Na Radě vlády pro zdravotní rizika se diskutovalo i o tom, že by se přestaly uznávat všechny testy a lidé by se prokazovali pouze očkováním nebo prodělanou nemocí. Je tento návrh, který by podle vakcinologa Romana Chlíbka zvýšil zájem o očkování, správný a v české společnosti reálný? Odpoví epidemiolog Roman Prymula. Sledujte čtvrteční Nový den na CNN Prima NEWS od 7:15.

reklama

Na veřejnost unikl ve středu odpoledne návrh koaličního programu pravděpodobné vlády koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) se Starosty a Piráty. K překvapení mnoha odporníků v něm není zmínka, jak řešit covidovou krizi.

Politici to vysvětlují tím, že neví, za jakých okolností se do vlády dostanou a že pandemii řeší jejich speciální tým. Co na to bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula? Neměla by vláda alespoň naznačit, jak chce v této oblasti postupovat?

Rozhovor sledujte na CNN Prima NEWS nebo zde v článku od 7:15.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama