reklama

sloni

Výpis příspěvků ke štítku „sloni“

Pytlácké pasti mrzačí v Africe stovky slonů denně. Video zachycuje záchranu mláděte

27. září 2021 07:58

Záchrana sloního mláděte. Právě takové video v pátek umístila organizace Sheldrick Wildlife Trust na svůj Twitter, na kterém doktor Poghon a jeho tým z mobilní veterinární jednotky pomáhají slůněti. To se chytilo do pytlácké pasti poblíž řeky Tana v oblasti Ndera ve Rwandě. Na videozáznamu lze vidět, že zvíře není schopné vymanit kotník z těsné smyčky lana, která je připevněna na kůlu v zemi.

Úspěšný boj proti pytlákům. V Keni ve volné přírodě žije téměř 40 tisíc slonů

4. září 2021 00:12

V Keni žije v současné době ve volné přírodě 36 280 slonů, tedy o 12 procent více než v roce 2014. Podle keňské vlády může za nárůst sloní populace úspěšný boj proti pytláctví. Vyplývá to z nové vládní zprávy z dosud největšího sčítání divokých zvířat, jaké africká země uskutečnila. Nejméně pět druhů zvířat je však kriticky ohrožených, zejména kvůli zásahům lidí do jejich přirozeného prostředí a přeměně půdy na hospodářskou.

Sloní kly a šupiny luskounů za miliardy. Celníci v Nigérii rozkryli pašerácký gang

7. srpna 2021 06:52

V centru nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy – Nigérii – úředníci z celní správy zabavili rekordní množství sloních klů a různých částí kriticky ohroženého luskouna. K nálezu více než sta kilogramů zboží dospěli celníci díky organizovanému boji proti černému trhu. Zadržení cizinci stanou před soudem, slibuje generální inspektor úřadu.

Stádo slonů se vydalo napříč Čínou a nikdo netuší proč. Jejich tažení fascinuje svět

10. června 2021 10:51

Desítka dronů a miliony lidí po celém světě sledují stádo patnácti slonů, které loni z neznámých důvodů opustilo přírodní rezervaci na jihu Číny a od té doby urazilo vzdálenost přes 500 kilometrů. Stádo na své cestě způsobuje rovněž značné škody na zemědělské úrodě a ve městech a obydlených oblastech představuje riziko pro tamní obyvatele, informoval web CNN.

Sloni utekli z rezervace a ničí vše, co jim stojí v cestě. Úřady vyhlásily pohotovost

2. června 2021 18:36

Z čínské přírodní rezervace na jihozápadě země v dubnu uprchlo stádo 15 slonů asijských. Od té doby chobotnatci urazili už 500 kilometrů. A ačkoli sloni ničí úrodu, stodoly a pijí z vodních nádrží, pro řadu místních se jejich pouť stala fascinující atrakcí. Teď se ale stádo valí směrem na město Kchun-ming, kde žije téměř sedm milionů lidí.

Dobrodruh Kubeš: V Africe mě chtěli popravit. Voodoo i kanibalové existují

9. ledna 2021 07:19

Tomáš Kubeš strávil v Africe několik let, rád se tam vrací. Zblízka fotil divoce žijící gorily, slony i Pygmeje při lovu. Zjistil leccos o voodoo, opravdových čarodějích a kanibalech. O tom všem povídá pro CNN Prima NEWS ve 4. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

reklama