reklama
CNN Prima News slovenská fotbalová reprezentace

slovenská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „slovenská fotbalová reprezentace“

Slováci pykali za penaltu. Švédsko má první vítězství na Euru od roku 2012

Druhý zápas ve skupině E fotbalového Eura má za sebou slovenská a švédská reprezentace. „Bratři“ vedení trenérem Štefanem Tarkovičem nedokázali navázat na úvodní vítězství nad Poláky a Seveřanům podlehli 0:1. Zápas hraný v ruském Petrohradu rozsekla penalta v 77. minutě, kterou proměnil záložník Lipska Emil Forsberg. Švédsko slaví první výhru na Euru od roku 2012, kdy vyzrálo na Francii, a sahá po účasti v osmifinále.

Slovensko si na Euru vyšláplo na Poláky. Těžilo z vlastního gólu i vyloučení soupeře

První zápas fotbalistů Slovenska na Euru, první výhra. Výběr trenéra Štefana Tarkoviče porazil v ruském Petrohradě polskou reprezentaci 2:1. Na třech bodech měl velký podíl vlastní gól brankáře Wojciecha Szczęsnyho v prvním poločase. Ve druhém sice vyrovnal Karol Linetty, ale za chvíli opět poslal svůj tým do vedení stoper Interu Milán Milan Škriniar. Na slovenský nároďák čekají ve skupině E evropského šampionátu ještě utkání se Švédskem a Španělskem.

Slovenská reprezentace s příchutí Argentiny? Národní tým může posílit další cizinec

Narodil se v argentinské Cordobě, doma je kromě dvouletého polského intermezza od roku 2012 na Slovensku. Fotbalista Vernon De Marco si skrze práci zemi v Evropě oblíbil natolik, že nyní požádal o slovenské občanství. A pokud by vydržel v současné formě, rád by dres s dvojramenným křížem neoblékal pouze ve Slovanu Bratislava, ale také v národním týmu. Ostatně nebylo by to poprvé, co by „bratry“ reprezentoval hráč narozený v jiném koutě světa.

reklama