reklama

Slovenská policie zadržela a obvinila Roberta Fica. Mezitím mu někdo zdemoloval auto

Slovenská policie ve čtvrtek večer zadržela bývalého předsedu vlády a šéfa strany Směr-SD Roberta Fica. Důvodem je jeho protest proti vládním covidovým opatřením na Tyršově náměstí v Bratislavě. Demonstraci totiž svolal i přes zákaz shromažďování. Fico při odchodu ironicky prohlašoval, že „takto vypadá demokracie v přímém přenosu“.

reklama

Před začátkem čtvrtečního protestu bylo na místě jen několik desítek lidí. Když na místo přijel Fico a vystoupil ze svého auta, tak k němu okamžitě přistoupila dvojice policistů a oznámila mu, že musí jít s nimi. Fico je následoval do policejního auta.

„Takto vypadá demokracie v přímém přenosu. Chtěli jsme udělat pokojný protest přes Bratislavu a podívejte se na to,“ reagoval bývalý předseda slovenské vlády před novináři, když ho policisté odváděli.

Fico a jeho strana považují expremiérovo zadržení za „zmaření“ protestu. „Předsedu strany Roberta Fica právě předvedli na policejní oddělení na Lermontovově ulici, aby zmařili dnešní rozlučku s demokracií a vyjádření nesouhlasu s politikou vlády a její mluvčí, prezidentky (Zuzany) Čaputové,“ uvedli představitelé Směru-SD

Protest nakonec proběhl formou automobilové kolony, která projela Bratislavou. Jízdu doprovázelo hlasité troubení klaksonů.

Policie Fica obvinila z podněcování

Slovenská policie zatím reagovala pouze velmi stručně. „Dnes krátce po 18:00 došlo k předvedení osoby R. F. na základě požádání orgánu činného v trestném konání,“ uvedli policisté s dovětkem, že podrobnější informaci poskytnou až během pátku.

AKTUÁLNA INFORMÁCIA Dnes krátko po 18.00 h došlo k predvedeniu osoby R.F. na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní. Podrobnejšie informácie poskytneme v priebehu zajtrajšieho dňa.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, December 16, 2021

Propuštěn byl Fico kolem 20:00 a novinářům posléze řekl, že ho policisté obvinili z trestného činu podněcování. „Toto musí policisté dělat na pokyn ministra vnitra, který podle svědků bral úplatek, a na pokyn speciálního prokurátora, který je ve výkonu trestu,“ prohlásil po propuštění Fico.

Během chvíle, co byl na policejní služebně, mu navíc kdosi dlažební kostkou poničil jeho auto. Aby toho nebylo málo, tak jeho bodyguard podle slovenských médií přišel ke zranění.

Fico a jeho Směr-SD se v posledních měsících vymezují proti vládním opatřením a také proti očkování. Bývalý předseda vlády se často ohrazuje proti výhodám pro již vakcinované lidi. Často také hlásá, že farmaceutické firmy mají díky onemocnění ohromný byznys na vakcínách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama