reklama

Očkování není posvátná kráva. Nakaženým bychom dali balík léků zdarma, říká Fico

Očkování není žádná cesta ven z pandemie, tak z něj není třeba dělat posvátnou indickou krávu. Uvedl to bývalý slovenský premiér Robert Fico v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodal, že pokud by byl znovu u vlády a musel řešit pandemii koronaviru, věnoval by více péče lidem, kteří jsou čerstvě nakažení. Těm by podle svých slov ihned po pozitivním testu dal mimo jiné balík léků zdarma.

reklama

Podle bývalého slovenského premiéra není očkování proti koronaviru úspěšným řešením, jak zažehnat celosvětovou krizi. „Nedělejte z očkování posvátnou indickou krávu. Tak to není, očkování není cesta ven z pandemie,“ řekl Fico. Svůj názor vysvětloval mimo jiné tím, že i očkovaný člověk se může znovu nakazit a virus roznášet.

Fico má vlastní recept, jak zlepšit pandemickou situaci. „V okamžiku, kdy se pacient dozví, že je pozitivně testovaný, musí od státu dostat zadarmo balík léků a podpůrných léčiv, protokol od lékaře, co by měl dělat, a možnost telefonicky komunikovat s příslušným lékařem,“ řekl bývalý slovenský premiér.

Dlouholetý předseda strany Směr-SD má za to, že tímto způsobem by výrazně klesla zatíženost slovenských nemocnic, které jsou už nyní na pokraji kolapsu. Kvůli jejich zahlcení si rýpl do současné vlády premiéra Eduarda Hegera. „Když dnes vláda tvrdí, že máme plné nemocnice, tak si za to může sama. Jak se může po roce a půl vládnutí stát, že naše vláda křičí, že zdravotníci si musí vybrat, koho na plicní ventilaci dají, nebo nedají?“ tázal se Fico ve vysílání CNN Prima NEWS.

Současný kabinet také obvinil, že svými kroky šíří virus po celém Slovensku. Jedním z nich je podle něj celonárodní screening, ke kterému se v minulosti odhodlal Hegerův předchůdce a nyní ministr financí Igor Matovič. „V lednu a únoru dali nemocné i zdravé do jedné řady, všichni tam dostali covid a ty počty byly obrovské,“ dodal slovenský expremiér.

Tvrdí, že je pro dobrovolné očkování, ale sám jej podstoupit nechce. „Já se nechci dát očkovat. Studuji a čtu o tom, a jednoduše tomu nevěřím. A především vidím v zaočkování obrovský byznys farmaceutických firem,“ pokračoval Fico, který si onemocněním COVID-19 v nedávné době prošel.

Fico: Miloš Zeman je neuvěřitelná autorita

Fico se vyjádřil mimo jiné také k nedávným českým volbám. „Český občan rozhodl tak, že vláda bude poměrně komplikovaná, protože v ní jsou strany, které za sebou nemají žádnou dlouhodobou stranickou minulost,“ řekl o budoucí české vládě Petra Fialy (ODS).

Problém vidí také v množství koaličních partnerů, kterých bude celkem pět. „Hodně kuchařů i polévku připálí,“ uvedl obecně ohledně širokých koalic Fico. Sám v minulosti dvakrát vládl v maximálně čtyřčlenné koalici a jednou zcela sám. „Když dáte dohromady čtyři nebo pět subjektů, které jsou ještě poskládané z různých frakcí a nezkušených lidí, tak musíte očekávat nestabilitu a vnitřní konflikty,“ doplnil dlouholetý šéf Směru.

Situaci kolem zdravotního stavu a hospitalizace českého prezidenta Miloše Zemana nechtěl komentovat, ale na tuzemskou hlavu státu pěl chválu. „Miloš Zeman, který je do určité míry i můj přítel, je neuvěřitelná autorita,“ řekl Fico s tím, že Zemana považuje za mimořádně inteligentního a charismatického člověka.

Zároveň se zastal Kanceláře prezidenta republiky, která o Zemanově zdravotním stavu informovala velmi střídmě, za což sklízela v tuzemsku kritiku. „Co znám lidi kolem pana prezidenta, tak si myslím, že to je jeden oddaný tým. Pokud se rozhodne chránit pana prezidenta, tak dělá dobře,“ dodal Fico ve vysílání CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti
Francie

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama

Domácí zpravodajství

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama