reklama

Smrt nás kosí. Pokud se vám někdo nedusí pod rukou, neuvěříte, popsala vrchní sestra

Rozmáchla se tu smrt a velkou kosou předvádí, jak nás tu všechny pokosí, popsala ve videu z cyklu Odpovědi od plic zveřejněném na Twitteru vrchní sestra plicního oddělení Nemocnice Karlovy Vary Lucie Škodáčková. Zároveň vyzvala ty, kteří koronavirovou situaci nevnímají jako závažnou, ať se přijdou přesvědčit, jak strašné je dívat se do očí pozůstalým, kteří se nestihli rozloučit s nemocným.

reklama

Zdravotní sestra z Karlovarska si na smrt během svého povolání zvykla, ale v současné době je to podle ní jiné. „Tohle prostě není normální. Rozmáchla se tu smrt a velkou kosou předvádí, jak nás tu všechny pokosí. Není to tak, že někdo je rizikový a někdo ne, je to ruská ruleta,“ vysvětlila ve videu. Projekt vznikl ve spolupráci Karlovarské krajské nemocnice a hasičů z Karlovarského kraje, kteří od podzimu pomáhají v krajských nemocnicích.

„Lidem, kteří nevnímají tuto situaci jako závažnou, rozumím. Jsou zavřeni doma, jsou omezení, nikam nemohou. Přes zdi do nemocnic vidět není. Pokud se vám někdo pod rukou nedusí, tak tomu neuvěříte,“ popsala dále vrchní sestra plicního oddělení z karlovarské nemocnice. „To nejde obejít. Je to nemoc. Něco, co nevidíme. Může se to týkat každého, nikam to nezavřete,“ zdůraznila.

Podle ní jsou přístupy odmítačů vůči zdravotníkům nefér. „Ať se přijdou podívat do očí všem pozůstalým, kteří se nestihnou rozloučit s nemocným. Přijdou si převzít ve vaku věci člověka, u kterého si mysleli, že bude ještě 20 let žít. Je strašné těm lidem předávat pozůstalost,“ popala chvějícím se hlasem Lucie Škodáčková.

Ta ve videu zároveň zdůraznila, že se s kolegy snaží, aby každý pacient odešel domů. „To je náš velký cíl,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama