reklama
CNN Prima News Sněmovna reprezentantů

Sněmovna reprezentantů

Výpis příspěvků ke štítku „Sněmovna reprezentantů“

Před volbami s pravdou ven. V 18 letech jsem oplodnil 14letou, oznámil politik

Republikánský senátor státu Wyoming Anthony Bouchard ve čtvrtek 20. května oznámil, že v osmnácti letech oplodnil 14letou dívku. Se „starou“ pravdou přišel senátor před volbami, kandiduje totiž proti americké poslankyni Liz Cheneyové a bude usilovat o její křeslo ve Sněmovně reprezentantů. Svým prohlášením mnohé lidi šokoval, jednalo se však o záměrný tah.

Trump impeachment neodvrátil. Rozhodnutí by mohlo padnout už o víkendu

V americkém Senátu i ve čtvrtek pokračuje jednání k ústavní žalobě (takzvanému impeachmentu) na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, jejíž návrh schválila Sněmovna reprezentantů. Viní Trumpa, že své příznivce vyprovokoval ke vpádu do sídla Kongresu. Exprezident Trump jako první v amerických dějinách čelí ústavní žalobě podruhé a senátoři se zároveň poprvé impeachmentem hlavy státu zabývají až po odchodu obžalovaného z funkce.

Vzpoura republikánů. Americký Senát přehlasoval Trumpovo veto obranného rozpočtu

Americký Senát se přidal ke Sněmovně reprezentantů a přehlasoval prezidentovo veto obranného rozpočtu. Poprvé za čtyři roky úřadování tak Donald Trump bude muset akceptovat zvrácení své snahy odmítnout opatření schválené Kongresem. Proti prezidentovu vetu se postavila i většina jeho republikánů, když pro rozpočet hlasovalo 81 senátorů a proti jich bylo pouze 13, uvedla agentura AP.

Republikáni v Senátu pod tlakem. Demokraté je nutí splnit Trumpův slib o pomoci chudým

Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila zvýšení přímé finanční pomoci nízkopříjmovým Američanům o dalších 1 400 dolarů. Demokraté tím zareagovali na Trumpovu kritiku, podle které bylo původních 600 dolarů „ubohých.“ Schválení nové částky musí ještě odsouhlasit republikány ovládaný Senát. To bude ale problém, jelikož mnozí republikáni navýšení podpořit nechtějí. Trumpova zbytečně ostrá rétorika se tak může republikánům pořádně vymstít a ohrozit i jejich šance na udržení většiny v Senátu.

reklama