reklama
CNN Prima News Sněmovna reprezentantů

Sněmovna reprezentantů

Výpis příspěvků ke štítku „Sněmovna reprezentantů“

Biliony dolarů na boj s klimatickými změnami a chudobou. Bidenův investiční balík prošel

19. listopadu 2021 16:48

Americká Sněmovna reprezentantů v pátek po měsících vyjednávání mezi demokraty schválila obří investiční balík prezidenta Joea Bidena, který se zaměřuje především na sociální programy a boj s klimatickými změnami. Podle amerických médií se jedná o přelomový úspěch pro Bidena, jenž z plánů na obnovu americké ekonomiky zasažené pandemií učinil svůj hlavní předvolební slib. Návrh však ještě musí schválit Senát, kde zřejmě prodělá řadu změn kvůli postoji některých umírněných demokratických senátorů.

Před volbami s pravdou ven. V 18 letech jsem oplodnil 14letou, oznámil politik

25. května 2021 21:55

Republikánský senátor státu Wyoming Anthony Bouchard ve čtvrtek 20. května oznámil, že v osmnácti letech oplodnil 14letou dívku. Se „starou“ pravdou přišel senátor před volbami, kandiduje totiž proti americké poslankyni Liz Cheneyové a bude usilovat o její křeslo ve Sněmovně reprezentantů. Svým prohlášením mnohé lidi šokoval, jednalo se však o záměrný tah.

Biden po masakru v Coloradu tlačí na regulaci zbraní. Musíme už jednat, burcuje

23. března 2021 19:42

Joe Biden v úterý zareagoval na tragickou střelbu v Coloradu, při které zemřelo 10 lidí. Americký prezident prohlásil, že udělá vše pro to, aby Američanům zajistil bezpečí, a hodlá prosadit reformy pro větší kontrolu prodeje zbraní včetně zákazu těch útočných. Incident z Colorada by podle něj měl být momentem, po kterém Washington a celý národ začnou jednat.

Zákaz škrcení při zatýkání. Americká sněmovna schválila zásadní policejní reformu

4. března 2021 07:36

Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila zákony reformující činnost policie a konání voleb. Demokratům, kteří drží v dolní komoře amerického Kongresu těsnou většinu, se podařilo obě normy protlačit přes jednoznačný odpor republikánů. V Senátu, kde je poměr sil téměř vyrovnaný, očekávají agentury velkou politickou bitvu.

Trump impeachment neodvrátil. Rozhodnutí by mohlo padnout už o víkendu

11. února 2021 10:48

V americkém Senátu i ve čtvrtek pokračuje jednání k ústavní žalobě (takzvanému impeachmentu) na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, jejíž návrh schválila Sněmovna reprezentantů. Viní Trumpa, že své příznivce vyprovokoval ke vpádu do sídla Kongresu. Exprezident Trump jako první v amerických dějinách čelí ústavní žalobě podruhé a senátoři se zároveň poprvé impeachmentem hlavy státu zabývají až po odchodu obžalovaného z funkce.

Vzpoura republikánů. Americký Senát přehlasoval Trumpovo veto obranného rozpočtu

1. ledna 2021 21:22

Americký Senát se přidal ke Sněmovně reprezentantů a přehlasoval prezidentovo veto obranného rozpočtu. Poprvé za čtyři roky úřadování tak Donald Trump bude muset akceptovat zvrácení své snahy odmítnout opatření schválené Kongresem. Proti prezidentovu vetu se postavila i většina jeho republikánů, když pro rozpočet hlasovalo 81 senátorů a proti jich bylo pouze 13, uvedla agentura AP.

Republikáni v Senátu pod tlakem. Demokraté je nutí splnit Trumpův slib o pomoci chudým

29. prosince 2020 09:45

Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila zvýšení přímé finanční pomoci nízkopříjmovým Američanům o dalších 1 400 dolarů. Demokraté tím zareagovali na Trumpovu kritiku, podle které bylo původních 600 dolarů „ubohých.“ Schválení nové částky musí ještě odsouhlasit republikány ovládaný Senát. To bude ale problém, jelikož mnozí republikáni navýšení podpořit nechtějí. Trumpova zbytečně ostrá rétorika se tak může republikánům pořádně vymstít a ohrozit i jejich šance na udržení většiny v Senátu.

reklama