Demokratická strana si podle odhadu stanice Fox News udrží většinu ve Sněmovně reprezentantů. Budoucí poměr sil v Senátu zatím není jasný. Kromě prezidenta Američané volí 435 kongresmanů a 35 senátorů. Své křeslo už mimo jiné obhájil dosavadní vůdce republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.
Demokraté měli dosud ve Sněmovně reprezentantů 232 poslanců, republikáni 197. Podle odhadu stanice Fox News poměr sil zůstane i po těchto volbách zachován. Kdo bude mít většinu v Senátu, který nyní v poměru křesel 53 ku 47 ovládají republikáni, zatím jasné není.
Už nyní jsou známé výsledky některých ostře sledovaných soubojů parlamentních voleb. Posedmé zvítězil podle odhadu AP v boji o senátorské křeslo v Kentucky 78letý Mitch McConnell, který je vůdcem republikánské většiny v Senátu. Porazil bojovou pilotku ve výslužbě Amy McGrathovou, která kandidovala za demokraty. McGrathová přitom podle agentury Reuters vybrala na kampaň o 40 milionů dolarů (téměř 920 milionů Kč) více než její republikánský soupeř.
Spojenec prezidenta Donalda Trumpa McConnell je senátorem od roku 1985. Drží rekord v počtu let strávených v čele parlamentní skupiny v Senátu. Vůdcem republikánských senátorů se stal už v roce 2007.
Zvolili i kontroverzní podnikatelku
Do Sněmovny reprezentantů se za republikány dostala kontroverzní podnikatelka Marjorie Taylorová Greeneová, která kandidovala v konzervativním venkovském okrsku státu Georgie.
Šestačtyřicetiletá Taylorová Greeneová v minulosti několikrát podpořila internetovou konspirační teorii QAnon. Podle ní stojí prezident Trump v čele tajného tažení proti spolku demokratických politiků, hollywoodských herců a podnikatelů, který uctívá Satana a zneužívá děti. Republikánská kandidátka neměla vyzyvatele, demokratický uchazeč o kongresmanské křeslo se kandidatury v průběhu boje vzdal.
Americká média ostře sledují například i senátní souboje v Jižní Karolíně, kde se o znovuzvolení uchází Trumpův spojenec Lindsey Graham, či ve státě Maine, kde funkci obhajuje senátorka Susan Collinsová. Té média v poslední době věnovala pozornost především v souvislosti s hlasováním o nové soudkyni Nejvyššího soudu USA. Collinsová totiž jako jediná republikánka hlasovala proti schválení Amy Coneyové Barrettové.