CNN Prima News sociální zařížení

sociální zařížení

Výpis příspěvků ke štítku „sociální zařížení“

Šťastný z Alzheimer Home: Kdo v Roztokách udělal chybu? Požární hlídka musí vědět o všech

4. června 2022 12:15

Požár v domově pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou v Roztokách u Prahy si vyžádal dvě oběti. Jak se ukázalo, informace, že by měli být všichni klienti zařízení evakuováni, byla mylná. Kdo udělal chybu v počtech? Předseda správní rady Alzheimer Home Boris Šťastný v pořadu 360° představil krizový plán, kterým se mají zaměstnanci i klienti v případě nečekané události řídit.

Kvůli rekonstrukci neteče v brněnském paneláku voda. Na záchod musí lidé v mrazu ven

11. února 2021 19:08

Prekérní problém řeší v těchto dnech někteří obyvatelé Brna. V několika panelácích totiž začala rekonstrukce koupelen a stoupaček. Nájemníci, kteří si nenašli náhradní ubytování, tak musejí své potřeby řešit v provizorních prostorách. Radnice jim nechala před dům přistavit stavební buňku s toaletou a sprchami. Ale v těchto mrazivých dnech to asi musí být dobrodružství.

Od soboty jsou opět povoleny návštěvy v domovech seniorů. Nutný je negativní test

5. prosince 2020 08:29

Po téměř dvou měsících jsou od soboty znovu povoleny návštěvy v domovech pro seniory a dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb. Podmínkou je respirátor a negativní test na COVID-19, nebo doložení toho, že jste v posledních 90 dnech nákazu prodělali. Některá zařízení vyhradila zdravotníka, který vás otestuje. V tom případě je vyšetření hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Jiná vyžadují, abyste si test nechali udělat jinde za úhradu.

Počet hospitalizovaných nadále roste, přibývá také nakažených seniorů, říká Blatný

3. listopadu 2020 15:09

Vláda schválila testování v domovech pro seniory a dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb i pro zaměstnance, minulý týden ho podpořila pro klienty. I pro personál se budou používat antigenní testy, které jsou levnější a rychlejší než standardní laboratorní vyšetření. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dále uvedl, že počet hospitalizovaných bude nadále růst i přes příznivá čísla.