reklama

Kvůli rekonstrukci neteče v brněnském paneláku voda. Na záchod musí lidé v mrazu ven

Prekérní problém řeší v těchto dnech někteří obyvatelé Brna. V několika panelácích totiž začala rekonstrukce koupelen a stoupaček. Nájemníci, kteří si nenašli náhradní ubytování, tak musejí své potřeby řešit v provizorních prostorách. Radnice jim nechala před dům přistavit stavební buňku s toaletou a sprchami. Ale v těchto mrazivých dnech to asi musí být dobrodružství.

reklama

Na výměnu stoupaček a rekonstrukci bytového jádra v každém ze 24 bytů věžáku v brněnské Bieblově ulici mají dělníci 19 dnů. V té době neteče z kohoutku voda a nejde spláchnout ani záchod. Radnice městské části Brno-sever proto nabídla obyvatelům náhradní ubytování, připomínalo prý ale holobyty bez nábytku.

Obyvatelé brněnského paneláku musí kvůli rekonstrukci chodit na záchod do kontejneru před domem (zdroj: CNN Prima NEWS)
Obyvatelé brněnského paneláku musí kvůli rekonstrukci chodit na záchod do kontejneru před domem (zdroj: CNN Prima NEWS)
Zdroj: CNN Prima NEWS

Třeba paní Božena Tomečková si proto raději našla bydlení sama a domů si chodí vyzvednout jen poštu. „Já jsem se o tom jen tak mimochodem dozvěděla, nikdo mě nenavštívil, aby mi řekl co a jak,“ popsala.

Že by nájemníci nebyli informováni, ale odmítá místostarosta části Brno-Sever David Aleš (nestr.). „My jsme všechny nájemníky navštívili, byl to bytový technik a paní ze stavebního dozoru. Všem nájemníkům byly předem dány do schránek informace o tom, jak to bude probíhat.“

Nájemníci, kteří v budově zůstali, mají nyní k dispozici před domem vyhřívaný stavební kontejner přebudovaný na společnou koupelnu a toaletu. V době přítomnosti štábu CNN Prima NEWS ale improvizované sociální zařízení nikdo nevyužil. „To nepřipadá v úvahu, já myslím, že tam nechodí nikdo. V tom mrazu budete někam chodit? To ne,“ řekla se smíchem na rtech starší obyvatelka domu.

Obyvatelé brněnského paneláku musí kvůli rekonstrukci chodit na záchod do kontejneru před domem
Obyvatelé brněnského paneláku musí kvůli rekonstrukci chodit na záchod do kontejneru před domem
Zdroj: CNN Prima NEWS

Někteří nájemníci nad chováním radnice kroutí hlavou. V době pandemie koronaviru si nedokážou představit, že by se postupně prostřídali na jednom místě. S tím ale nesouhlasí hygienici. „Nepředpokládám, že někdo chodí na záchod nebo se sprchovat ve skupinách. Tam jde jednotlivec, tudíž riziko není žádné,“ argumentuje vedoucí odboru KHS Jihomoravského kraje Miroslav Staněk.

„Dezinfikujeme to docela pravidelně, někdy třeba i častěji. Nějaký úklid probíhá minimálně jednou týdně,“ přidává se zástupce stavební firmy. Plánovaná rekonstrukce v panelácích v Bieblově ulici začala loni v září a skončit by měla na podzim, kdy by měla zároveň zmizet i provizorní buňka suplující koupelnu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Předseda ČSSD Jan Hamáček si zřejmě vyřizuje účty s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). Odvolal jej z dozorčí rady České pošty a údajně s ním ani nekomunikuje. Na jeho místo navrhlo vnitro Martina Kubu (ODS). Informoval o tom web info.cz Netolický pro Seznam Zprávy prozradil, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy, aby nákupem vakcín Sputnik V zachránil sociální demokracii před volebním debaklem.

Vláda

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) trvá na prosazení čtyřdenního pracovního týdne, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle ní by zkrácení pracovního týdne ze 40 na 35 hodin týdně vedlo ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Řekla to na čtvrteční Předvolební superdebatě Politického klubu FSV UK s tím, že by to mimo jiné zvýšilo porodnost.

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Kellnerová se po smrti otce vrací k závodění. Čeká ji důležitá generálka před OH
reklama
reklama
Desetikoruna se vydražila za 230 tisíc. Jak vzácnou minci poznáte od ostatních?

Aukce

Domácí zpravodajství

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla
Další články
reklama
reklama