Soukalová se ztratila v Alpách. Hledali ji celou noc, dobrá zpráva přišla až druhý den

Biatlonistka a moderátorka CNN Prima NEWS Gabriela Soukalová zažila v italském Livignu krušné chvíle. Při středeční vyjížďce na kole se dle italských médií ztratila v horách. Podle informací CNN Prima NEWS však nepříjemný zážitek započal utržený útes. Sportovkyni záchranáři našli ve čtvrtek kolem poledne. Nacházela se v nadmořské výšce 2 270 metrů a byla prochladlá, jinak v pořádku, informuje web La Provincia di Sondrio.

Moderátorka a dvojnásobná mistryně světa v biatlonu byla v italském Livignu na dovolené, s přítelem si užívali výlety. Při tom středečním ale vyrazila na kole sama. Italská média informovala, že se ztratila. Podle informací CNN Prima NEWS však problém nebyl v orientaci, ale v utrženém útesu, kvůli kterému nemohla Soukalová pokračovat v naplánované trase. Do akce proto večer vyrazili záchranáři i horská služba, informuje web La Provincia di Sondrio.

Soukalové se mělo podařilo zavolat a naznačit, kde se nachází. Oznámit také měla, že se jí vybíjí baterie mobilního telefonu. Přivolaná horská služba a hasiči však zpočátku dvaatřicetiletou sportovkyni nemohli najít.

Až ve čtvrtek pak podle italských médií někdo zaslechl křik na protějším svahu hory u jezera Livigno a zalarmoval záchranáře. Díky tomu se podařilo zúžit oblast pátrání a ve čtvrtek v časných odpoledních hodinách se Soukalovou podařilo najít.

Ačkoliv se nacházela v nadmořské výšce 2 270 metrů a noc strávila venku, byla podle záchranářů v pořádku, i když prochladlá. Podle některých zpráv ji na ošetření přepravil vrtulník.

Tagy: