reklama
CNN Prima News kouření

kouření

Výpis příspěvků ke štítku „kouření“

Rakovina plic nepostihuje pouze kuřáky. Ročně si tuto diagnózu vyslechnou tisíce Čechů

4. července 2021 09:59

Rakovina plic patří mezi velmi obávaná nádorová onemocnění. I když tímto typem rakoviny onemocní častěji kuřáci, cigarety nejsou jediným rizikovým faktorem. Rakovina plic je o to zákeřnější, že zpočátku často probíhá bez příznaků. Včasné odhalení je přitom klíčové. V Česku si tuto diagnózu každoročně vyslechne až 6500 lidí.

Narodili jste se po roce 2004? Kouření pro vás bude nezákonné, plánuje Nový Zéland

18. dubna 2021 16:38

Zákonodárci z Nového Zélandu představili soubor návrhů, který by měl do roku 2025 zemi proměnit v nekuřácké prostředí. V plánu je například i to, že by pro lidi narozené po roce 2004 bylo kouření nelegální. Mimo jiné se jedná i o snížení hladiny nikotinu v tabákových výrobcích či omezení míst, kde by se mohly výrobky prodávat.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

13. dubna 2021 14:11

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

reklama