CNN Prima News kouření

kouření

Výpis příspěvků ke štítku „kouření“

Nejen kouření. Plicím škodí i to, v jaké lokalitě Češi žijí, varují experti a volají po změně

Že má kouření neblahý vliv na organismus, je známý fakt. Málo se však ví, že zdraví plic může negativně ovlivnit i místo, kde v Česku dotyčný žije. Řeč není pouze o krajích, ale i o konkrétních oblastech či městských částech. Pneumologové například varují před bydlením a přílišným pohybem v blízkosti rušných dopravních křižovatek a hlavních silnic. Znečištěné ovzduší odborníky znepokojuje a volají po zpřísnění dosavadních norem.

Když kašel ohlásí nevyhnutelné. Rakovina plic drží kruté prvenství, netýká se pouze kuřáků

Každý rok si zhruba 6 600 pacientů v Česku vyslechne, že trpí rakovinou plic. Jedná se sice „až“ o čtvrté nejčastější zhoubné nádorové onemocnění, drží kruté prvenství v oblasti mortality. S diagnózou umírá kolem 80 procent pacientů. Ačkoliv za nádorovým onemocněním stojí zejména kouření, měli by se mít na pozoru i ti, kteří si cigaretu v životě nezapálili. Nikdo, kdo trpí zejména úmorným kašlem, by neměl návštěvu lékaře odkládat.

Kouřit v těhotenství je jako inhalovat výfukové plyny. Dítě se rodí méně zralé, říká expertka

O tom, že kouření škodí zdraví, dnes už nikdo nepochybuje. Přesto u nás žijí přibližně dva miliony kuřáků – první cigaretu si většina z nich zapálí už na základní škole. Jak mohou rodiče případnou závislost svých dětí ovlivnit? A jak zlozvyk ovlivňuje těhotenství? CNN Prima NEWS odpovídala profesorka Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN.

Zemanovy nejslavnější hlášky i urážky: Každý sedmý Čech je debilní, dementní nebo alkoholik

Politická derniéra prezidenta Miloše Zemana se blíží. Za více než tři dekády nešetřil na bonmotech, netradičních analogiích, vulgarismech ani urážkách – ať už mířily k jeho politickým odpůrcům, či novinářům. Často tak mluvil o „blbounech nejapných“, „dinosaurech vylézajících z páchnoucích bažin“, „zk*rvených trpaslících“ či „impotentech“. Velice rád ve veřejném prostoru mluvil i o jídle a především alkoholu. Níže si můžete přečíst Zemanovy nejznámější výroky, které za 32 let své politické kariéry vyslovil.

Jediná cigareta vám vezme až půl hodiny života, varuje odbornice na boj s kouřením

Kouření je nemoc, které není snadné se zbavit. Profesorka Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varuje, že kvůli cigaretám ročně zemře 16 tisíc Čechů. Vážně bychom to měli brát nejen třetí listopadový čtvrtek, na který pravidelně připadá Mezinárodní nekuřácký den.