CNN Prima News spadlé stromy

spadlé stromy

Výpis příspěvků ke štítku „spadlé stromy“

Silný vítr v Česku: Spadlý strom zranil ženu a dítě. Meteorologové rozšířili výstrahu

4. května 2021 13:21

Silný vítr v Karlovarském kraji dopoledne lámal větve i stromy. U areálu Baník Sokolov lehce zranil padající strom ženu a její dítě. Vítr podle výstrahy meteorologů udeří v úterý ve velké části České republiky a v západní polovině Čech bude prudce foukat i ve středu. V nárazech přesáhne rychlost 65 km/h, na horách až 90 km/h.

Italský Milán zasypal sníh. Padaly stromy i markýzy kaváren

29. prosince 2020 10:43

Italský Milán se v pondělí ocitl pod silnou vrstvou sněhu. Komunální pracovníci v rouškách odklízeli asi 15centimetrovou nadílku na náměstí Piazza del Duomo před slavnou katedrálou Narození Panny Marie. Pod tíhou sněhu padaly stromy i markýzy nad zahrádkami kaváren, popsala situaci agentura AP. Sníh podle ní udělal radost dětem, ale komplikoval cestu do zaměstnání po přísné vánoční uzávěře kvůli COVID-19.

Silný vítr láme stromy, některé silnice jsou neprůjezdné. Bez proudu skončily tisíce lidí

27. prosince 2020 18:44
Aktualizováno

Česko v noci zasáhl silný vítr, místy dosahoval rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Výstraha platí do pondělního večera pro Liberecký, Královéhradecký, Pardubický a Ústecký kraj. Vítr zaměstnal hasiče i na Vysočině, kde do pondělního rána hlásí až 200 výjezdů, a na Olomoucku, kde hasiči zasahovali 50krát. Počasí zastavilo také horní úsek lanovky na Sněžku. Tisíce domácností jsou bez dodávek elektřiny.

Počasí komplikuje dopravu. Kvůli silnému větru hasiči evidují až čtyřikrát více zásahů

5. prosince 2020 12:01

Hasiči na Vysočině měli za posledních 24 hodin přes sto zásahů, v téměř 80 případech se týkaly následků větru. Pardubičtí hasiči hlásí dokonce 120 událostí souvisejících se silným větrem během noci. A v terénu jsou stále. Počasí zkomplikovalo dopravu po celé České republice už od čtvrtka, kdy napadl sníh, a tak zvýšený počet výjezdů v posledních dnech hlásí většina složek hasičských záchranných sborů.