CNN Prima News spálení

spálení

Výpis příspěvků ke štítku „spálení“

Prodejci vyhazují tuny zboží s HHC, volají po kompenzacích. Vše věděli předem, tvrdí Válek

Tuny výrobků s látkou HHC končí v ohni, prodejci je hromadně odvážejí do spaloven. Eliminace souvisí se zařazením látky na seznam zakázaných psychotropních látek, které vláda schválila v polovině února v reakci na několik případů předávkovaných dětí. Výrobci ale tvrdí, že náhlým zákazem přijdou o desítky milionů korun a chtějí se soudně domáhat náhrady škody.

Hrůza na Českolipsku: Seniorka rozčtvrtila manžela. Tělo spálila, kosti drtila lopatou

Když detektivové poprvé poslouchali vyprávění starší ženy z Libereckého kraje, možná jí ani nevěřili. Popisovala jim hrůzný čin, který měla provést její sousedka, a následně se, jen tak mezi řečí, ke všemu přiznat. Uvěřili, až když prohledali zahradu chalupy, kde se měla vražda odehrát. A skutečně objevili dva ohořelé zuby. Podle expertů vejde případ pětasedmdesátileté vražedkyně z roku 2022 do dějin české kriminalistiky. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny.

Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá

Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.

Brutální případ z Českolipska: Žena se přiznala, že rozčtvrtila manžela. Tělo spálila

Případ, který zřejmě nemá v dějinách české kriminalistiky obdoby, vyšetřují už v půl roku kriminalisté na severu Čech. Podle obyvatel malé obce nedaleko České Lípy tam seniorka měla zabít svého manžela, jeho tělo rozřezat a následně kompletně spálit na zahradě. „Stopy zakryla tím, že odstranila končetiny a tělo spálila ho na zahradě,“ potvrdila mluvčí libereckého krajského soudu Karolína Francová.

Demonstranti v Indii spálili plakáty Rihanny a Grety: Jejich vměšování nebudeme tolerovat

Demonstranti v Indii spálili plakáty ekologické aktivistky Grety Thunbergové a zpěvačky Rihanny poté, co obě vyjádřily podporu tamním farmářům. Ti už několik měsíců protestují a požadují, aby vláda stáhla tři nové zákony přijaté kabinetem premiéra Naréndry Módího v září loňského roku. Tyto zemědělské zákony podle nich poškodí jejich živobytí a nahrávají velkým soukromým kupcům zemědělských produktů.

Lídr hnutí Proud Boys, podporujícího Trumpa, byl zatčen za spálení transparentu BLM

Vůdce uskupení Proud Boys (Hrdí hoši) Henry „Enrique“ Tarrio byl v pondělí ve Washingtonu, D. C., zatčen za spálení transparentu hnutí Black Lives Matter ukradeného z černošského kostela během protestů po shromáždění „Stop the Steal“ (Zastavte kradení). Navíc byl obviněn i z držení vysokokapacitních zásobníků do střelných zbraní. Informoval o tom web CNN.