reklama

Nový jihokorejský robot umí měřit teplotu a identifikovat lidi bez roušky

Jihokorejští experti testují nového robota, který by zemi mohl pomoci v boji proti koronaviru. Stroj bude umět měřit teplotu a identifikovat lidi bez roušky. Následně je požádá, aby si ji nasadili. Výrobci ovšem slibují, že robot toho bude umět mnohem víc.

reklama

Robot v sobě kombinuje umělou inteligenci s technologií 5G. Firma SK Telecom ho vyvinula speciálně kvůli pandemii koronaviru. Stroj je podle výrobců unikátní tím, že je velmi samostatný. Sám bude jezdit po budově a vyhledávat lidi s teplotou vyšší než 37,5 °C. Pokud někoho takového najde, spustí alarm.

K tématu

Nový robot by se měl od ostatních lišit v tom, že může dělat během dne různé úkony. „Přes den může měřit teplotu a nabízet návštěvníkům dezinfekční gel, přes noc může pomocí UV lampy dezinfikovat budovu,“ řekl obchodní vedoucí Kyeongwan Roh. Vědci nevylučují, že časem toho bude umět mnohem víc.

„Tohle je jen prototyp, v současnosti provádíme několik dalších testů, abychom zjistili, které funkce jsou pro nás užitečné a které ne,“ dodal Roh. Robot se nyní testuje na měření teploty a dezinfekci budov. Pokud mu to půjde dobře, společnost ho představí na trhu koncem letošního roku.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama