reklama

Nový jihokorejský robot umí měřit teplotu a identifikovat lidi bez roušky

Jihokorejští experti testují nového robota, který by zemi mohl pomoci v boji proti koronaviru. Stroj bude umět měřit teplotu a identifikovat lidi bez roušky. Následně je požádá, aby si ji nasadili. Výrobci ovšem slibují, že robot toho bude umět mnohem víc.

reklama

Robot v sobě kombinuje umělou inteligenci s technologií 5G. Firma SK Telecom ho vyvinula speciálně kvůli pandemii koronaviru. Stroj je podle výrobců unikátní tím, že je velmi samostatný. Sám bude jezdit po budově a vyhledávat lidi s teplotou vyšší než 37,5 °C. Pokud někoho takového najde, spustí alarm.

K tématu

Nový robot by se měl od ostatních lišit v tom, že může dělat během dne různé úkony. „Přes den může měřit teplotu a nabízet návštěvníkům dezinfekční gel, přes noc může pomocí UV lampy dezinfikovat budovu,“ řekl obchodní vedoucí Kyeongwan Roh. Vědci nevylučují, že časem toho bude umět mnohem víc.

„Tohle je jen prototyp, v současnosti provádíme několik dalších testů, abychom zjistili, které funkce jsou pro nás užitečné a které ne,“ dodal Roh. Robot se nyní testuje na měření teploty a dezinfekci budov. Pokud mu to půjde dobře, společnost ho představí na trhu koncem letošního roku.

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama