Splněný sen Simony Stašové i Lucie Bílé: Musel to zařídit někdo nahoře, rozplývá se herečka

Simona Stašová a Lucie Bílá

Exkluzivní rozhovor Martiny Jandové se Simonou Stašovou o návratu do Divadla Lucie Bílé

Herečka Simona Stašová aktuálně působí v Divadle Lucie Bílé. V exkluzivním rozhovoru s Martinou Jandovou pro Showtime prozradila, že je to pro ni splněný sen, protože v minulosti ve stejném divadle jako herečka začínala. S Lucií Bílou má Stašová podle svých slov úžasný vztah. Navzájem si pomáhají a obdivují se. „Geniální zpěvačka, neuvěřitelně si jí vážím,“ řekla Stašová o Bílé.

V Divadle Lucie Bílé mohou diváci vidět Simonu Stašovou v činohře Třináct u stolu, která je podle herečky skvělá, když se chce někdo pobavit. „Opravdu volovina, ale lidé se baví a my se také bavíme. Chtěla jsem odlehčenou komedii a mám ji,“ řekla Stašová v exkluzivním rozhovoru s Martinou Jandovou pro Showtime.

ČTĚTE TAKÉ: Jsem tak trochu „mišuge“, řekla Vondráčková. Ráda si čtu slovníky a učím se nové role

Dcera Jiřiny Bohdalové je nesmírně ráda, že může být součástí Divadla Lucie Bílé, protože na stejných divadelních prknech před lety začínala. Tehdy bylo divadlo známé pod názvem DISK.

„Pozvala mě sem, kde jsem začínala ještě v DISKu. Je to neuvěřitelné, sedím na stejném místě jako před pětačtyřiceti lety. Když mě Lucka vyzvala, jestli bych tady chtěla hrát, říkala jsem si, že to musel zařídit někdo nahoře, že to není možné,“ radovala se Stašová: „Jsem jí hrozně vděčná za to, že jsem tady. Jsem moc ráda.“

Stašová má k Bílé podle svých slov velmi blízko. „S Luckou si navzájem pomáháme. Ona je geniální zpěvačka, neuvěřitelně si jí vážím,“ prozradila herečka.

Sen si splnila i Lucie Bílá

Že Stašová hraje v Divadle Lucie Bílé, je splněným snem i pro oblíbenou zpěvačku. „Když jsem znovuotevírala divadlo, mým snem bylo, abych tady hostila lidi, které miluji, vážím si jich a chci je mít blízko sebe. Simona Stašová je přesně taková,“ pronesla Bílá.

Bílá o Stašové tvrdí, že je její inspirací. „Je obrovská osobnost, legenda, inspirace, jsme si tak blízko, že se moje srdce tetelí. Jsem strašně ráda, že u nás hraje,“ rozplývala se zpěvačka. „Jestli si něčeho vážím, tak toho, že tato velká dáma a osobnost hraje v mém divadle. Jsem moc šťastná, že ji mám,“ pokračovala.

Ze Stašové je nadšený také bratr Lucie Bílé, Karel Zaňák. „Simona je zvláštní typ herečky. Roli nehraje, ale prožívá. To se musí prostě vidět,“ nastínil Zaňák, který je ředitelem Divadla Lucie Bílé.

Překvapení od syna a snachy

Hereččin syn Vojta s manželkou Helenou připravili pro Stašovou překvapení. Vezmou ji na výlet do Jeseníků. Plánují tam navštívit chalupu, kde herečka strávila spoustu času. „Táta měl v Jeseníkách chalupu, které jsme říkali Stasholm. Je to pět hodin jízdy, Vrbno pod Pradědem,“ pochlubila se.

Chalupu její otec neprodal, ale věnoval. „Než táta přijel sem, než jsem si ho sem vzala, tak tu chalupu daroval lidem, kteří se o ni starají. Vojta s Helenkou vymysleli, že mě tam vezmou. Že si to tam projdeme, protože jsme tam strávili přenádherné chvíle. Bude to smutný, ale bude to krásný. Těším se na to,“ svěřila se Stašová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Simona Stašová s maminkou Bohdalovou rády navštěvují Španělsko. Herečka řekla, proč je láká

Tagy: