reklama

Běžecké závody, dětské kroužky, taneční. Prymula řešil nová omezení kvůli COVID-19

Ministr zdravotnictví Roman Prymula se sešel s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Jednali o možných dalších opatřeních proti šíření nákazy koronavirem na území Prahy, a to především v souvislosti s fungováním kulturních a sportovních akcí nebo tanečních.

reklama

S primátorem řešil ministr zdravotnictví mnoho věcí, včetně řízení provozu u odběrových míst. Vznikl by objednávkový systém, aby lidé nemuseli čekat ve frontách. „Řešili jsme také vzájemnou informovanost v těch systémech, aby Praha měla data, která my samozřejmě sbíráme v těchto systémech centrálně,“ řekl ministr.

Běhy možné ve vlnách po padesáti

Omezením se nevyhnuly ani svatby či kulturní a sportovní akce. Například u běhů byla dána jednoznačná doporučení, aby nemusely být rušeny. „Pokud je zájem provést nějaké běhy, třeba se dvěma sty sportovců, je nutné je vypouštět ve vlnách, a to po padesáti,“ sdělil Prymula.

K tématu

Problémem jsou také sportovní aktivity dětí. „Tam se limity odvíjejí od nějaké převažující aktivity, to znamená, že pokud se tam převážně sedí, odvíjí se to od limitů, které jsou dány na sezení. Pokud by převážně běhaly a nebyly vázány na sezení, byl by tam bohužel limit padesát,“ dodal.

Omezení se týkají také tanečních, které nejčastěji začínají právě na podzim. „U tanečních je možná jedna výjimka i přesto, že jsou v indoor režimu. My jsme diskutovali o návrzích, jak je provádět. Bude upřednostněno a doporučováno, aby se zrušily dámské a pánské volenky. Aby měl každý stabilního partnera, se kterým bude tančit,“ řekl Prymula.

Reprodukční číslo pod 1,2

Ministr zdravotnictví by byl spokojen, kdyby reprodukční číslo, které se pohybuje kolem 1,59, kleslo na 1,2.

Opatření by podle něj měla přicházet v určitých vlnách, a ne každý druhý den. „Kdybychom viděli, že dneska nebo zítra ta čísla zase letí strmě vzhůru, mohlo by to vést k tomu, že uděláme ještě nějaká opatření, třeba hned zkraje příštího týdne. Ale já věřím, že tady k určitému oploštění dochází,“ dodal na závěr.

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama