CNN Prima News Starbucks

Starbucks

Výpis příspěvků ke štítku „Starbucks“

Rasová diskriminace bělošky? Manažerku vyhodili ze Starbucks, vysoudila 500 milionů

V USA padl neobvyklý soudní verdikt. Běloška zažalovala Starbucks za rasovou diskriminaci a porota jí dala za pravdu. Shannon Phillipsová obvinila svého bývalého zaměstnavatele kvůli výpovědi, kterou dostala po incidentu, kdy byli z jedné z kaváren vyvedeni policií dva černoši, kteří si nic neobjednali. Vysoudila si přes 25 milionů dolarů (zhruba 550 milionů Kč), informuje CNN.

Rusové nahrazují další oblíbený podnik. Otevírá ho známý rapper, představil bizarní logo

Jen krátce poté, co přišlo Rusko s náhražkou řetězce McDonald’s s názvem Chutně a tečka, představili hvězdný rapper Timati společně s restauratérem Antonem Pinskim koncept nové náhražky kavárenského řetězce Starbucks. První pobočka se otevřela v Moskvě a nese název Stars Coffee. Podnikatelé během otevření hovořili o perspektivách sítě, mezi prvotní plány patří spuštění mobilní aplikace.

Big Mac za tisíce a fronty jako před 30 lety. Do Mekáče pojedeme 2048 km, bouří se Rusové

„To teď budu jezdit pro číze 2048 kilometrů? A nebo si mám koupit stovku na pár týdnů dopředu?“ Právě takové ohlasy přicházejí ze strany Rusů na rozhodnutí společnosti McDonald's uzavřít 850 svých poboček na území federace. Před provozovnami se tvoří kilometrové fronty a lidé si kupují zásoby na několik dní dopředu. A nejde o jedinou bolestnou zprávu pro obyvatele. Zavírají i pobočky kaváren Starbucks či rychlého občerstvení KFC a Pizza Hut.

Rusko se propadá do dob SSSR. Odchází McDonald’s, Coca-Cola, Pepsi i Starbucks

Společnost McDonald’s v úterý oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu dočasně uzavře všech svých 850 restaurací v Rusku. Obchodní aktivity v zemi přerušují také američtí výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola a PepsiCo i kavárenská síť Starbucks. Francouzská kosmetická firma L'Oréal mezitím sdělila, že v Rusku uzavře své obchody a pozastaví tam investice. Vývoz do Ruska stopne také italský výrobce luxusních automobilů Ferrari.

KOMENTÁŘ: Sladkokyselý život nemastné Emily v Paříži? Okoření to ‚‚Úkáčka‘‘, co kradou

Američani? Rednecks – jinde než ve Starbucksu si kafe nekoupí. Francouzi? Snobové ― hulí jak fabriky, chlastají první ligu nehledě na vysoký cholesterol, moc se nemyjí a jejich život je ‚‚pešn‘‘, ‚‚fešn‘‘, croissanty a bagety. Francie? Místo, kde je deset sexy alfasamců na metr čtvereční, všichni neustále připraveni k nejlepší souloži vašeho života. A ‚‚Úkáčka‘‘? Jsou špinaví a kradou. Fakt že jo. Tvrdí to přece Emily ze samotné Paříže!

Konec prodavačů teplé vody? Kvalitní markeťák vás nápadem vyděsí k smrti, říká expert

Skutečný marketing musí stále vycházet z orientace na produkt. Pokud jen jinak skládáte stále stejná slovíčka, neděláte marketing, nýbrž krátkodobý hluk. „Jestliže vám poradenská firma pouze zopakuje trendy, bludy o mileniálech a buducnosti pracoviště, prodává jen teplou vodu,“ říká Milan Šemelák, zakladatel společnosti Unicorn Attacks, která propojuje zaběhnuté korporace s nově vznikajícími firmami.