Starostové vzali vakcinaci do svých rukou. V Praze 7 očkují praktici stovky seniorů

očkování

Některé městské části Prahy vzaly očkování svých seniorů do vlastních rukou a ukazují vládě, jak může vakcinace efektivně fungovat. Například Praha 7 získala dávky pro své praktiky, kteří dokázali naočkovat již většinu místních seniorů nad 80 let. Své seniory aktivně pomáhá očkovat třeba také Praha 2.

Praktičtí lékaři v Praze 7 naočkovali podle starosty sedmé městské části Jana Čižinského (Praha 7 sobě) zhruba 1 100 seniorů starších 80 let. Těch v této městské čtvrti podle Čižinského žije asi 1 800. Vakcíny podle radního Prahy 7 Jakoba Hurrleho (Praha 7 sobě) zajistila poliklinika městské části.

„Ano, v Praze 7 se dějí zázraky. Lékařka u nás naočkovala 200 lidí za den. Připravila si na to celou ordinaci. Očkovala ve dvou týmech, ke každému si domluvila pět dobrovolníků a bylo to vše dobře připraveno. Vyblokovala si na to pátek a sobotu a podařilo se to. Cesta tady existuje a funguje. Doufám, že pan ministr praktické lékaře zapojí, oni to dokážou a zvládnou. Tak jim to umožněme,“ řekl Čižinský v úterý před poslanci.

Praha 7 je podle něj důkazem, že očkování přes praktiky může skutečně fungovat. „Přesvědčuji pana premiéra a pana ministra zdravotnictví, aby praktické lékaře zapojili do očkování a aby se námi odzkoušená, nejrychlejší a pro seniory nejkomfortnější metoda používala,“ sdělil CNN Prima NEWS.

Praha 2 očkuje seniory ve VFN

Praha 2 zase domluvila očkování zatím 140 svých obyvatel starších 80 let ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN), uvedla starostka Jana Černochová (ODS).

„Na nic jsme nečekali a rozeslali dopisy všem našim seniorům nad 80 let. V sobotu jsme naočkovali prvních 140 seniorů této věkové kategorie, tento pátek naočkujeme dalších 260, kteří už dostali termín očkování od VFN. První zkušenosti s očkovacím centrem na Karlově náměstí jsou jednoznačným důkazem profesionality a vynikající koordinace zdravotníků VFN,“ uvedla Černochová pro CNN Prima NEWS.

Brzy tak bude možné očkovat i další věkové skupiny. „Pokud budeme pokračovat tímto tempem, do konce příštího týdne bychom měli mít naočkovány všechny seniory nad 80 let, kteří o to projevili zájem a ozvali se nám na naši infolinku. Touto věkovou kategorií však nekončíme, jsme připraveni tuto pomoc nabídnout i dalším věkovým skupinám, jakmile to bude možné,“ vysvětlila Černochová.

Pomoc seniorům se rozhodla také například městská část Praha-Libuš, která se rozhodla pomoci seniorům nad 80 let s orientací v systému očkování proti COVID-19 včetně registrace na očkování a případné dopravy k očkování.

Všichni kancelářští zaměstnanci úřadu městské části roznášejí letáky do schránek seniorům starších 80 let. Jsme...

Posted by Městská část Praha-Libuš on Thursday, January 14, 2021
Tagy: