reklama

Starostové vzali vakcinaci do svých rukou. V Praze 7 očkují praktici stovky seniorů

Některé městské části Prahy vzaly očkování svých seniorů do vlastních rukou a ukazují vládě, jak může vakcinace efektivně fungovat. Například Praha 7 získala dávky pro své praktiky, kteří dokázali naočkovat již většinu místních seniorů nad 80 let. Své seniory aktivně pomáhá očkovat třeba také Praha 2.

reklama

Praktičtí lékaři v Praze 7 naočkovali podle starosty sedmé městské části Jana Čižinského (Praha 7 sobě) zhruba 1 100 seniorů starších 80 let. Těch v této městské čtvrti podle Čižinského žije asi 1 800. Vakcíny podle radního Prahy 7 Jakoba Hurrleho (Praha 7 sobě) zajistila poliklinika městské části.

K tématu

„Ano, v Praze 7 se dějí zázraky. Lékařka u nás naočkovala 200 lidí za den. Připravila si na to celou ordinaci. Očkovala ve dvou týmech, ke každému si domluvila pět dobrovolníků a bylo to vše dobře připraveno. Vyblokovala si na to pátek a sobotu a podařilo se to. Cesta tady existuje a funguje. Doufám, že pan ministr praktické lékaře zapojí, oni to dokážou a zvládnou. Tak jim to umožněme,“ řekl Čižinský v úterý před poslanci.

Praha 7 je podle něj důkazem, že očkování přes praktiky může skutečně fungovat. „Přesvědčuji pana premiéra a pana ministra zdravotnictví, aby praktické lékaře zapojili do očkování a aby se námi odzkoušená, nejrychlejší a pro seniory nejkomfortnější metoda používala,“ sdělil CNN Prima NEWS.

Praha 2 očkuje seniory ve VFN

Praha 2 zase domluvila očkování zatím 140 svých obyvatel starších 80 let ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN), uvedla starostka Jana Černochová (ODS).

K tématu

„Na nic jsme nečekali a rozeslali dopisy všem našim seniorům nad 80 let. V sobotu jsme naočkovali prvních 140 seniorů této věkové kategorie, tento pátek naočkujeme dalších 260, kteří už dostali termín očkování od VFN. První zkušenosti s očkovacím centrem na Karlově náměstí jsou jednoznačným důkazem profesionality a vynikající koordinace zdravotníků VFN,“ uvedla Černochová pro CNN Prima NEWS.

Brzy tak bude možné očkovat i další věkové skupiny. „Pokud budeme pokračovat tímto tempem, do konce příštího týdne bychom měli mít naočkovány všechny seniory nad 80 let, kteří o to projevili zájem a ozvali se nám na naši infolinku. Touto věkovou kategorií však nekončíme, jsme připraveni tuto pomoc nabídnout i dalším věkovým skupinám, jakmile to bude možné,“ vysvětlila Černochová.

Pomoc seniorům se rozhodla také například městská část Praha-Libuš, která se rozhodla pomoci seniorům nad 80 let s orientací v systému očkování proti COVID-19 včetně registrace na očkování a případné dopravy k očkování.

Všichni kancelářští zaměstnanci úřadu městské části roznášejí letáky do schránek seniorům starších 80 let. Jsme...

Posted by Městská část Praha-Libuš on Thursday, January 14, 2021

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Zakladatele společnosti McAfee nalezli mrtvého ve vězení. Měl být vydán do USA

Zakladatele společnosti McAfee nalezli mrtvého ve vězení. Měl být vydán do USA

Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl ve čtvrtek nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Maďaři byli pár minut od senzace. Ze „skupiny smrti“ ale postupují všichni favorité
Vakcíny proti covidu budeme nejspíše i kombinovat, říká šéfka lékového ústavu
Recidivista, který se snažil polepšit. Co víme o českém „Floydovi“?
Testy na dovolené vám můžou zabránit v návratu domů. Co radí cestovní kanceláře?
Příznivec hnutí LGBT narušil maďarskou hymnu. S duhovou vlajkou vtrhnul na trávník
reklama
reklama
Hned vyšetřete smrt Roma v Teplicích, vyzývá Rada Evropy Česko. Zákrok vyvolává otázky

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další tragédie na Univerzitě Karlově. Zemřel pedagog a bývalý sportovec Jan Mareš
Zákrok nebyl v pořádku. Pokud je někdo spoutaný, nemusíte na něm klečet, říká Uhlová
Další články
reklama
reklama