reklama

Starostové vzali vakcinaci do svých rukou. V Praze 7 očkují praktici stovky seniorů

Některé městské části Prahy vzaly očkování svých seniorů do vlastních rukou a ukazují vládě, jak může vakcinace efektivně fungovat. Například Praha 7 získala dávky pro své praktiky, kteří dokázali naočkovat již většinu místních seniorů nad 80 let. Své seniory aktivně pomáhá očkovat třeba také Praha 2.

reklama

Praktičtí lékaři v Praze 7 naočkovali podle starosty sedmé městské části Jana Čižinského (Praha 7 sobě) zhruba 1 100 seniorů starších 80 let. Těch v této městské čtvrti podle Čižinského žije asi 1 800. Vakcíny podle radního Prahy 7 Jakoba Hurrleho (Praha 7 sobě) zajistila poliklinika městské části.

K tématu

„Ano, v Praze 7 se dějí zázraky. Lékařka u nás naočkovala 200 lidí za den. Připravila si na to celou ordinaci. Očkovala ve dvou týmech, ke každému si domluvila pět dobrovolníků a bylo to vše dobře připraveno. Vyblokovala si na to pátek a sobotu a podařilo se to. Cesta tady existuje a funguje. Doufám, že pan ministr praktické lékaře zapojí, oni to dokážou a zvládnou. Tak jim to umožněme,“ řekl Čižinský v úterý před poslanci.

Praha 7 je podle něj důkazem, že očkování přes praktiky může skutečně fungovat. „Přesvědčuji pana premiéra a pana ministra zdravotnictví, aby praktické lékaře zapojili do očkování a aby se námi odzkoušená, nejrychlejší a pro seniory nejkomfortnější metoda používala,“ sdělil CNN Prima NEWS.

Praha 2 očkuje seniory ve VFN

Praha 2 zase domluvila očkování zatím 140 svých obyvatel starších 80 let ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN), uvedla starostka Jana Černochová (ODS).

K tématu

„Na nic jsme nečekali a rozeslali dopisy všem našim seniorům nad 80 let. V sobotu jsme naočkovali prvních 140 seniorů této věkové kategorie, tento pátek naočkujeme dalších 260, kteří už dostali termín očkování od VFN. První zkušenosti s očkovacím centrem na Karlově náměstí jsou jednoznačným důkazem profesionality a vynikající koordinace zdravotníků VFN,“ uvedla Černochová pro CNN Prima NEWS.

Brzy tak bude možné očkovat i další věkové skupiny. „Pokud budeme pokračovat tímto tempem, do konce příštího týdne bychom měli mít naočkovány všechny seniory nad 80 let, kteří o to projevili zájem a ozvali se nám na naši infolinku. Touto věkovou kategorií však nekončíme, jsme připraveni tuto pomoc nabídnout i dalším věkovým skupinám, jakmile to bude možné,“ vysvětlila Černochová.

Pomoc seniorům se rozhodla také například městská část Praha-Libuš, která se rozhodla pomoci seniorům nad 80 let s orientací v systému očkování proti COVID-19 včetně registrace na očkování a případné dopravy k očkování.

Všichni kancelářští zaměstnanci úřadu městské části roznášejí letáky do schránek seniorům starších 80 let. Jsme...

Posted by Městská část Praha-Libuš on Thursday, January 14, 2021

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze
Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama