reklama
CNN Prima News Všeobecná fakultní nemocnice

Všeobecná fakultní nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „Všeobecná fakultní nemocnice“

Bleskové očkování všech v řádu několika dnů? Šlo by to, říkají starostové

7. února 2021 05:37

Města či kraje dokáží očkovat efektivněji než vláda, říkají starostové pražských městských částí. Za předpokladu, že bude dostatek vakcíny, lze podle nich obyvatelstvo proočkovat velmi rychle. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě) však upozorňuje na údajné rozhodnutí vlády, podle něhož vakcínu nemohou aplikovat praktičtí lékaři. Ti jsou však prý druhou podmínkou bleskové vakcinace.

Očkování se odkládá. Nemocnice si šetří vakcíny na druhé kolo, některé ruší termíny

24. ledna 2021 18:19

Nemocnice po celé republice se snaží mít dostatečnou zásobu vakcíny na druhé kolo očkování proti koronaviru. Přistupují k tomu různě. Některé odkládají termíny prvního kola očkování, jiné spoléhají na slíbené budoucí dodávky vakcíny. Zásilka od firmy Pfizer se má v příštích týdnech proti původním předpokladům snížit asi o pětinu. Pokud by již očkovaní lidé nebyli zhruba do čtyř týdnů přeočkováni, první dávka by se tím znehodnotila.

Lidé z ulice místo ohrožených. V Praze očkovali mimo pořadník, aby vakcíny nevyhodili

15. ledna 2021 13:24

První dávky vakcíny proti nemoci COVID-19 mají dostat zdravotníci a senioři. Jedna z pražských nemocnic ale údajně očkovala i lidi, kteří by se na řadu dostali až v letních měsících. Informoval o tom deník Právo. Nemocnice dostaly pokyn, aby očkovací látku nevyhazovaly, vedou si proto seznam náhradníků. I ti by ale měli být z řad zdravotníků a starších lidí.

Zmatky kolem očkování lékařů: Blatný popřel, že by vakcínu měli dostat jen někteří

9. ledna 2021 20:47

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) v Praze svým zaměstnancům v interním dokumentu, který má redakce CNN Prima NEWS k dispozici, sdělila, že proti nemoci COVID-19 nebude očkovat všechny, ale jen ty nejohroženější. Odvolává se přitom na pokyn ministerstva zdravotnictví. Jeho šéf Jan Blatný (za ANO) ovšem tvrdí, že žádné takové nařízení nevydal.

reklama