reklama
CNN Prima News Všeobecná fakultní nemocnice

Všeobecná fakultní nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „Všeobecná fakultní nemocnice“

Bleskové očkování všech v řádu několika dnů? Šlo by to, říkají starostové

Města či kraje dokáží očkovat efektivněji než vláda, říkají starostové pražských městských částí. Za předpokladu, že bude dostatek vakcíny, lze podle nich obyvatelstvo proočkovat velmi rychle. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě) však upozorňuje na údajné rozhodnutí vlády, podle něhož vakcínu nemohou aplikovat praktičtí lékaři. Ti jsou však prý druhou podmínkou bleskové vakcinace.

Očkování se odkládá. Nemocnice si šetří vakcíny na druhé kolo, některé ruší termíny

Nemocnice po celé republice se snaží mít dostatečnou zásobu vakcíny na druhé kolo očkování proti koronaviru. Přistupují k tomu různě. Některé odkládají termíny prvního kola očkování, jiné spoléhají na slíbené budoucí dodávky vakcíny. Zásilka od firmy Pfizer se má v příštích týdnech proti původním předpokladům snížit asi o pětinu. Pokud by již očkovaní lidé nebyli zhruba do čtyř týdnů přeočkováni, první dávka by se tím znehodnotila.

Lidé z ulice místo ohrožených. V Praze očkovali mimo pořadník, aby vakcíny nevyhodili

První dávky vakcíny proti nemoci COVID-19 mají dostat zdravotníci a senioři. Jedna z pražských nemocnic ale údajně očkovala i lidi, kteří by se na řadu dostali až v letních měsících. Informoval o tom deník Právo. Nemocnice dostaly pokyn, aby očkovací látku nevyhazovaly, vedou si proto seznam náhradníků. I ti by ale měli být z řad zdravotníků a starších lidí.

Pražské nemocnice zahájily očkování. Zájem zdravotníků byl podle vedení velký

Aktualizováno

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) se o prvních 975 dávek vakcíny proti COVID-19 podělila s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady (FNKV). Očkovat se jako první budou zdravotníci, zájem byl podle vedení nemocnic velký. První den dostali vakcínu také jejich ředitelé David Feltl a Petr Arenberger. Očkovat se dnes začalo nakonec v pěti nemocnicích v Praze a ve dvou v Brně. Mezi prvními byli v Praze premiér Andrej Babiš (ANO) a v Brně ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Očkování je jediná střednědobá cesta, jak se z této hrůzy dostat, věří Feltl

Do konce letošního roku by mělo Česko obdržet první dávky vakcíny proti nemoci COVID-19. Očkovat jimi začne i Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Podle jejího ředitele Davida Feltla se není čeho obávat. Zda bude systém očkování fungovat celoplošně, určit nedokáže. Stále se srovnáváme s Německem, ale my jsme Češi. Jsme mistři v improvizování a prostě si myslím, že se vše zvládne, uvedl Feltl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama