CNN Prima News Starship

Starship

Výpis příspěvků ke štítku „Starship“

Yemi o startu rakety Starship: Měla by ručit za naše životy. Nezdařilý let považuje za úspěch

Je to raketa, která by měla ručit za naše životy. Její start jsme si proto nemohli nechat ujít. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl český choreograf a producent Yemi A. D., který bude členem posádky historicky prvního civilního letu k Měsíci. Tam by se měl vypravit společně s dalšími sedmi vybranými civilisty. Na vesmírnou misi se vydají na palubě rakety Starship vyvíjené společností SpaceX Elona Muska, která ve čtvrtek odstartovala ke svému prvnímu testovacímu letu. Po několika minutách ovšem explodovala.

Největší vesmírná loď historie zůstala na Zemi. Start Starship byl na poslední chvíli odvolán

Aktualizováno

Letecké úřady ve Spojených státech schválily k provozu dosud největší vesmírnou loď v historii – Starship z dílny společnosti SpaceX. Už v pondělí měl stroj poprvé letět kolem Země, start byl ale na poslední chvíli odložen. Klíčovou roli má ale raketa sehrát především při kosmických expedicích na Měsíc nebo Mars.

Japonský miliardář letí do vesmíru. S ruským kosmonautem si tam zahraje badminton

Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu ve středu odstartovala raketa s lodí Sojuz MS-20. V té letí na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) ruský kosmonaut Alexandr Misurkin a dva japonští turisté – miliardář Jusaku Maezawa a jeho spolupracovník Jozo Hirano. Let by měl trvat 12 dní. Vesmírná loď už byla navedena na oběžnou dráhu, uvedla agentura TASS.

Čtyřikrát a dost? Muskova raketa Starship zatím vždy vybuchla, teď startuje znovu

Na odpalovací rampě v Texasu se v pondělí bude chystat k odletu raketa Starship z divize SpaceX, která má v budoucnu dopravovat lidi na Mars. Start se na začátek nového týdne přesunul z pátku. Ačkoli stroj při třech testovacích letech prozatím ukázal, že vystoupá do výšky několika kilometrů, nakonec během mise vždy explodoval. Čtvrté selhání by tak Elonu Muskovi už nemuselo snadno projít.

O krůček blíž Marsu. Prototyp rakety společnosti SpaceX se ale při přistání roztrhl

Aktualizováno

Prototyp rakety Starship společnosti SpaceX při přistání na závěr cvičeného letu explodoval a roztrhl se. Společnost SpaceX podnikatele Elona Muska přitom plánuje, že loď už za šest let dopraví lidskou posádku na Mars. Musk však celý test označil za velký úspěch, neboť důležité fáze s výjimkou přistání proběhly správně a podařilo se získat cenné údaje. „Marse, přicházíme,“ reagoval spokojeně na Twitteru.