reklama
CNN Prima News Starship

Starship

Výpis příspěvků ke štítku „Starship“

Japonský miliardář letí do vesmíru. S ruským kosmonautem si tam zahraje badminton

8. prosince 2021 10:22

Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu ve středu odstartovala raketa s lodí Sojuz MS-20. V té letí na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) ruský kosmonaut Alexandr Misurkin a dva japonští turisté – miliardář Jusaku Maezawa a jeho spolupracovník Jozo Hirano. Let by měl trvat 12 dní. Vesmírná loď už byla navedena na oběžnou dráhu, uvedla agentura TASS.

Čtyřikrát a dost? Muskova raketa Starship zatím vždy vybuchla, teď startuje znovu

29. března 2021 08:42

Na odpalovací rampě v Texasu se v pondělí bude chystat k odletu raketa Starship z divize SpaceX, která má v budoucnu dopravovat lidi na Mars. Start se na začátek nového týdne přesunul z pátku. Ačkoli stroj při třech testovacích letech prozatím ukázal, že vystoupá do výšky několika kilometrů, nakonec během mise vždy explodoval. Čtvrté selhání by tak Elonu Muskovi už nemuselo snadno projít.

S raketou na Mars: Muskův Starship je splněný sen. Gigantická loď pojme až 240 lidí

19. ledna 2021 08:04

Vesmírné plavidlo Starship z dílny společnosti SpaceX má v roce 2024 přistát na Marsu a posléze na rudou planetu dopravovat lidi ze Země. Po prosincovém testu sice prototyp stroje explodoval, Elona Muska ale pokus potěšil a v příštích dnech chystá další. Proč? Protože plavidlo Starship je především zhmotnění jednoho velkého snu...

O krůček blíž Marsu. Prototyp rakety společnosti SpaceX se ale při přistání roztrhl

10. prosince 2020 05:49
Aktualizováno

Prototyp rakety Starship společnosti SpaceX při přistání na závěr cvičeného letu explodoval a roztrhl se. Společnost SpaceX podnikatele Elona Muska přitom plánuje, že loď už za šest let dopraví lidskou posádku na Mars. Musk však celý test označil za velký úspěch, neboť důležité fáze s výjimkou přistání proběhly správně a podařilo se získat cenné údaje. „Marse, přicházíme,“ reagoval spokojeně na Twitteru.

reklama