reklama

Šťastlivec z Michiganu vyhrál v loterii. Podruhé za tři roky

Takové štěstí má málokdo. Padesátiletému Marku Clarkovi z amerického Michiganu se v sobotu podařilo vyhrát čtyřmilionový jackpot. Za poslední tři roky se mu stejný kousek povedl už podruhé.

reklama

„Rozhodně mě nikdy nenapadlo, že by se mi něco takového mohlo stát dvakrát,“ řekl pro americkou CNN rodák z Michiganu. Jeho příběh začal už před třemi lety, kdy v loterii vyhrál poprvé. Tehdy si na benzínové pumpě koupil los s možností okamžité výhry.

Část losu seškrábal sám a zbytek nechal na pracovníkovi čerpací stanice. „Normálně jsme se spolu bavili, ale nejednou se na mě podíval a řekl, že jsem vyhrál čtyři miliony dolarů,“ popsal situaci před třemi lety Clark, který hned po výhře jel domů, aby novinku oznámil své rodině. Následně odešel do předčasného důchodu.

Mince od zesnulého otce

I v sobotu si Američan zakoupil lístek s okamžitou výhrou. „Los jsem škrábal mincí, kterou mi dal můj otec zhruba před deseti lety,“ řekl Clark. Následně ale dodal, že otce přibližně před rokem ztratil. „Myslím si, že jsem vyhrál právě díky té minci,“ uvedl výherce.

Clarkův život se ale nijak zásadně nezmění. Šťastlivec se prý vrátí k normálnímu životu a rybaření. „S tátou jsme chodili lovit pravidelně. Mám na to skvělé vzpomínky. Chci také trávit čas se synem a rodinou,“ vysvětlil Clark.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami
Školství

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama