reklama

Šťastné konce: „Jsou pro mě jako mé děti,“ říká Patrik o nalezených kočkách

Kočky jsou obecně vnímány jako zvířata, která končí v péči žen. Mezi „kočkaři“ je ale i celá řada mužů, kteří na ně nedají dopustit. Jedním z nich je i Patrik, který už má díky svému velkému a dobrému srdci celou smečku.

reklama

Kočky jsou obecně vnímány jako zvířata, která končí v péči žen. Mezi „kočkaři“ je ale i celá řada mužů, kteří na ně nedají dopustit. Jedním z nich je i Patrik, který už má díky svému velkému a dobrému srdci celou smečku.

„Začalo to mojí maminkou, která měla velkou smečku perských koček a do dnes má jednoho kocoura,“ vypráví Patrik o tom, odkud se jeho láska ke kočkám vzala. „ Vyrůstání s nimi bylo úžasné. Mazlení, hraní, když člověk usínal sám, vždycky se našla chlupatá dušička, která mu přišla dělat společnost.“

Když je jedna málo

Když se Patrik od rodičů odstěhoval, začal uvažovat o kočičím společníkovi. Nakonec adoptoval kocourka Čekyna ze spolku Fousek v Teplicích. To ale novopečený majitel kocoura ještě netušil, že bude za chvíli vlastníkem celé smečky. „Za pár týdnů po adopci Čekyna se mi ozvala známá, jestli nechci kotě z nějakého statku. Když jsem tam přijel a viděl, v jakém je stavu, neváhal jsem a i když jsem byl mezi majiteli koček nováčkem, vzal jsem si ho domů,“ vzpomíná Patrik. Kotě dostalo jméno Meggie a po vítězném boji o život se stala dalším členem rodiny.

Uplynul rok. Patrik tehdy pracoval v zaměstnání, jehož součástí byl i rozvoz. „Při výjezdu z komořanské teplárny jsem našel v příkopu čtyři klubíčka. Už jsem byl o něco zkušenější a proto jsem se rozhodl, že se jich ujmu,“ vypráví Patrik. A tak se rodina rozrostla o Monkey, Sábu, Emíka a Rostíka. Konec? Ani náhodou.

Práce pro kočku

Psal se listopad loňského roku. Patrik rozvážel potraviny po restauracích, až v Lenešicích u Loun potkal někoho, koho nedokázal odmítnout. „Při vykládání masa v místní restauraci se ke mně přitoulalo malé koťátko. V první moment jsem si vůbec nebyl jistý, co mám dělat. Kotě pořád mňoukalo a tak jsem ze zboží vytáhl kousek masa a malé nakrmil,“ popisuje Patrik. „V tu ránu si vyskočilo ke mně na klín, začalo vrnět a bylo vymalováno.“

Patrik zajistil u kolemjdoucí paní týdenní dočasnou péči, aby si pak pro kotě přijel a dal mu potřebnou péči. Do smečky tak přibyl Šťupík. „Ten samý měsíc se naše smečka rozrostla ještě o další dvě kočky – britskou modrou Lily a její paničku, nyní mou partnerku,“ doplňuje Patrik. Letos na jaře bohužel jedno z koťat nalezených v příkopě zemřelo. Rostík odešel „za duhový most“ po akutním selhání ledvin.

„Každá kočka je jako moje dítě. Nedovedu si představit bez nich žít nebo fungovat. Jsou to moje malá chlupatá klubíčka, kterým budu poslušně a s láskou sloužit až do konce.“

Má příběh vašeho chlupáče také šťastný konec? Pošlete nám ho i s fotografiemi na primamazlicek@iprima.cz. Každý šťastný konec totiž může být inspirací pro ty, kteří ho teprve hledají.

Hlavní zprávy

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku
Miloš Zeman

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) je přesvědčen, že předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jel do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na žádost prezidenta Miloše Zemana. Sám ministr prý se Zemanem ještě před dvěma týdny mluvil. Podle něj zněl prezident sice unaveně, ale mentálně byl v pořádku. Zeman není podle lékařů od minulého týdne schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá zdravotní prognóza je nejistá.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Experti: Situace okolo Zemana je vážná, Mynářův postup je těžko obhajitelný a absurdní

Zpráva Ústřední vojenské nemocnice o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat pracovní povinnosti je velmi závažnou informací, postup hradního kancléře Vratislava Mynáře pak těžko obhajitelným aktem, uvedli političtí experti a ústavní právníci. Třebaže se shodují, že by se i bez přičinění prezidenta republiky sešla dolní komora 8. listopadu, spekulace o pravosti Zemanova podpisu vzbuzují neklid. Za zneužití prezidentských pravomocí hrozí až dva roky za mřížemi.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama