reklama

Šťastné konce: „Jsou pro mě jako mé děti,“ říká Patrik o nalezených kočkách

Kočky jsou obecně vnímány jako zvířata, která končí v péči žen. Mezi „kočkaři“ je ale i celá řada mužů, kteří na ně nedají dopustit. Jedním z nich je i Patrik, který už má díky svému velkému a dobrému srdci celou smečku.

reklama

Kočky jsou obecně vnímány jako zvířata, která končí v péči žen. Mezi „kočkaři“ je ale i celá řada mužů, kteří na ně nedají dopustit. Jedním z nich je i Patrik, který už má díky svému velkému a dobrému srdci celou smečku.

„Začalo to mojí maminkou, která měla velkou smečku perských koček a do dnes má jednoho kocoura,“ vypráví Patrik o tom, odkud se jeho láska ke kočkám vzala. „ Vyrůstání s nimi bylo úžasné. Mazlení, hraní, když člověk usínal sám, vždycky se našla chlupatá dušička, která mu přišla dělat společnost.“

Když je jedna málo

Když se Patrik od rodičů odstěhoval, začal uvažovat o kočičím společníkovi. Nakonec adoptoval kocourka Čekyna ze spolku Fousek v Teplicích. To ale novopečený majitel kocoura ještě netušil, že bude za chvíli vlastníkem celé smečky. „Za pár týdnů po adopci Čekyna se mi ozvala známá, jestli nechci kotě z nějakého statku. Když jsem tam přijel a viděl, v jakém je stavu, neváhal jsem a i když jsem byl mezi majiteli koček nováčkem, vzal jsem si ho domů,“ vzpomíná Patrik. Kotě dostalo jméno Meggie a po vítězném boji o život se stala dalším členem rodiny.

Uplynul rok. Patrik tehdy pracoval v zaměstnání, jehož součástí byl i rozvoz. „Při výjezdu z komořanské teplárny jsem našel v příkopu čtyři klubíčka. Už jsem byl o něco zkušenější a proto jsem se rozhodl, že se jich ujmu,“ vypráví Patrik. A tak se rodina rozrostla o Monkey, Sábu, Emíka a Rostíka. Konec? Ani náhodou.

Práce pro kočku

Psal se listopad loňského roku. Patrik rozvážel potraviny po restauracích, až v Lenešicích u Loun potkal někoho, koho nedokázal odmítnout. „Při vykládání masa v místní restauraci se ke mně přitoulalo malé koťátko. V první moment jsem si vůbec nebyl jistý, co mám dělat. Kotě pořád mňoukalo a tak jsem ze zboží vytáhl kousek masa a malé nakrmil,“ popisuje Patrik. „V tu ránu si vyskočilo ke mně na klín, začalo vrnět a bylo vymalováno.“

Patrik zajistil u kolemjdoucí paní týdenní dočasnou péči, aby si pak pro kotě přijel a dal mu potřebnou péči. Do smečky tak přibyl Šťupík. „Ten samý měsíc se naše smečka rozrostla ještě o další dvě kočky – britskou modrou Lily a její paničku, nyní mou partnerku,“ doplňuje Patrik. Letos na jaře bohužel jedno z koťat nalezených v příkopě zemřelo. Rostík odešel „za duhový most“ po akutním selhání ledvin.

„Každá kočka je jako moje dítě. Nedovedu si představit bez nich žít nebo fungovat. Jsou to moje malá chlupatá klubíčka, kterým budu poslušně a s láskou sloužit až do konce.“

Má příběh vašeho chlupáče také šťastný konec? Pošlete nám ho i s fotografiemi na primamazlicek@iprima.cz. Každý šťastný konec totiž může být inspirací pro ty, kteří ho teprve hledají.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

Třicet let se sériový „vrah ze seznamky“ obával popravy. Vykonání rozsudku se nedožil

V osmdesátých letech byl Rodney James Alcala za celebritu. Roku 1978 se účastnil „The Dating Game,“ seznamkové hry, ve které si žena podle odpovědí mužů vybírala toho pravého, a kde vystupoval jako úspěšný fotograf. V té době měl již za sebou 34měsíční pobyt ve vězení za znásilnění osmileté dívky, později vyšlo najevo, že byl i několikanásobným vrahem. Odkládaného trestu smrti se ale nedožil, v sobotu zemřel.

reklama

Domácí zpravodajství

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

Aktualizováno

V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama