reklama

Šťastné konce: Z jednookého kotěte mistr aportu

Bob. Vlevo po nalezení, vpravo v novém domově po své milované činnosti - aportu myšky.
Zdroj: Handipet Rescue a Daniel B.

Bob měl těžký start do života. Jako malé kotě ho našli na ulici lidé, kterým osud zraněného kocourka nebyl lhostejný, a postarali se, aby se dostal do dobrých rukou. Ze spolku Místo v Nové Pace tak přicestoval až do azylu Handipet Rescue, kde podstoupil operaci oka a dostal šanci najít si nový domov. Říkáte si – černý kocour s jedním okem, ten domov nenajde? O{{ image(44817) }}pak je pravdou. 

reklama

Bob měl těžký start do života. Jako malé kotě ho našli na ulici lidé, kterým osud zraněného kocourka nebyl lhostejný, a postarali se, aby se dostal do dobrých rukou. Ze spolku Místo v Nové Pace tak přicestoval až do azylu Handipet Rescue, kde podstoupil operaci oka a dostal šanci najít si nový domov. Říkáte si – černý kocour s jedním okem, ten domov nenajde? pak je pravdou.

„První dny u mě byl dost nemotorný, nevnímal dost dobře prostor, byl nesmělý,“ popisuje začátky Bobova nového života jeho majitel Daniel. „Ale jak se najednou rozkoukal, stal se z něj neskutečně mazlivý a hravý kocour. Nejradši aportuje, naučil to vlastně on mě. Vždycky mi donese myšku do postele a piští, abych mu ji hodil. Já mu ji hodím na skříň, za nábytek, on ji hledá, najde a donese zpátky. Je schopný to dělat i hodinu, dokud nezačne dýchat s vyplazeným jazykem jako pes,“ směje se Daniel. Na videu můžete vidět, co Bob dělá, když Daniel neaportuje dostatečně rychle...

Prima Mazlíček
Prima Mazlíček

Bob má kromě Daniela ještě další dva kočičí spolubydlící – Lucku a Sněženku. Zatímco Lucka je zdravé a velmi zvídavé stvoření, které si umí otevřít šuplíky a prozkoumat důkladně jejich obsah nebo otevřít dveře, kvůli čemuž museli domácí měnit zámek, Sněženka je hluchá. „Ale není to na ní poznat, kromě schopnosti spát za každých okolností,“ říká Daniel.  „Je štíhlá a mrštná, vyskočí si na sprchový kout nebo na ledničku.“

Všichni tři kočičáci mají rádi lidi a svého majitele každý den vítají za dveřmi. Bob ho dokonce doprovází všude po bytě. „Když jsem za počítačem, tak leží na stole, když v kuchyni, tak leží na lince a chodí se mnou i na záchod,“ směje se. Bobův příběh je jedním z důkazů, že i zvířata s hendikepem mohou mít krásný život – když jim dáme šanci.

Má příběh vašeho chlupáče také šťastný konec? Pošlete nám ho i s fotografiemi na primamazlicek@iprima.cz. Každý šťastný konec totiž může být inspirací pro ty, kteří ho teprve hledají.

Prima Mazlíček
Prima Mazlíček
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici

Policejní prezident Jan Švejdar odvolá Vladislava Husáka k 1. únoru z postu libereckého krajského policejního ředitele kvůli jeho účasti na sobotní narozeninové oslavě v teplickém hotelu. Zároveň s ním povede kázeňské řízení, do jehož ukončení bude Husák jen na řadové pozici. Švejdar to napsal na Twitteru. „Věřím, že celá personální situace bude vyřešena co nejdříve,“ uvedl. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) považuje Husákovo odvolání za správné rozhodnutí.

Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Britská mutace koronaviru ochromuje slánskou nemocnici. Nakazil se i očkovaný personál
Hnilička hrubě pochybil a měl by odstoupit i z NSA, říká poslanec Jakub Janda
Vláda zaspala. Praha vzala situaci do vlastních rukou a založila web k očkování
Další články
reklama
reklama