reklama

Šťastné konce: Z jednookého kotěte mistr aportu

Bob. Vlevo po nalezení, vpravo v novém domově po své milované činnosti - aportu myšky.
Zdroj: Handipet Rescue a Daniel B.

Bob měl těžký start do života. Jako malé kotě ho našli na ulici lidé, kterým osud zraněného kocourka nebyl lhostejný, a postarali se, aby se dostal do dobrých rukou. Ze spolku Místo v Nové Pace tak přicestoval až do azylu Handipet Rescue, kde podstoupil operaci oka a dostal šanci najít si nový domov. Říkáte si – černý kocour s jedním okem, ten domov nenajde? O{{ image(44817) }}pak je pravdou. 

reklama

Bob měl těžký start do života. Jako malé kotě ho našli na ulici lidé, kterým osud zraněného kocourka nebyl lhostejný, a postarali se, aby se dostal do dobrých rukou. Ze spolku Místo v Nové Pace tak přicestoval až do azylu Handipet Rescue, kde podstoupil operaci oka a dostal šanci najít si nový domov. Říkáte si – černý kocour s jedním okem, ten domov nenajde? pak je pravdou.

„První dny u mě byl dost nemotorný, nevnímal dost dobře prostor, byl nesmělý,“ popisuje začátky Bobova nového života jeho majitel Daniel. „Ale jak se najednou rozkoukal, stal se z něj neskutečně mazlivý a hravý kocour. Nejradši aportuje, naučil to vlastně on mě. Vždycky mi donese myšku do postele a piští, abych mu ji hodil. Já mu ji hodím na skříň, za nábytek, on ji hledá, najde a donese zpátky. Je schopný to dělat i hodinu, dokud nezačne dýchat s vyplazeným jazykem jako pes,“ směje se Daniel. Na videu můžete vidět, co Bob dělá, když Daniel neaportuje dostatečně rychle...

Prima Mazlíček
Prima Mazlíček
Zdroj: Daniel B.

Bob má kromě Daniela ještě další dva kočičí spolubydlící – Lucku a Sněženku. Zatímco Lucka je zdravé a velmi zvídavé stvoření, které si umí otevřít šuplíky a prozkoumat důkladně jejich obsah nebo otevřít dveře, kvůli čemuž museli domácí měnit zámek, Sněženka je hluchá. „Ale není to na ní poznat, kromě schopnosti spát za každých okolností,“ říká Daniel.  „Je štíhlá a mrštná, vyskočí si na sprchový kout nebo na ledničku.“

Všichni tři kočičáci mají rádi lidi a svého majitele každý den vítají za dveřmi. Bob ho dokonce doprovází všude po bytě. „Když jsem za počítačem, tak leží na stole, když v kuchyni, tak leží na lince a chodí se mnou i na záchod,“ směje se. Bobův příběh je jedním z důkazů, že i zvířata s hendikepem mohou mít krásný život – když jim dáme šanci.

Má příběh vašeho chlupáče také šťastný konec? Pošlete nám ho i s fotografiemi na primamazlicek@iprima.cz. Každý šťastný konec totiž může být inspirací pro ty, kteří ho teprve hledají.

Prima Mazlíček
Prima Mazlíček
Zdroj: Daniel B.
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost

Lékový ústav zaznamenal v Česku už 39 případů úmrtí, která nastala po očkování proti COVID-19. Informace o nich odeslal k posouzení do evropské databáze nežádoucích účinků. Za poslední týden přibyly tři případy. K úternímu večeru ústav evidoval také 3 091 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti COVID-19, to je o 355 více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které v pravidelném hlášení zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru
Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček
Pokus o vraždu na Jesenicku. Syn měl udeřit otce kovovým nářadím, slyšel v hlavě hlasy
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Další články
reklama
reklama