CNN Prima News státní správa

státní správa

Výpis příspěvků ke štítku „státní správa“

Kratom jako heroin? Pokud se nestihne regulace, hrozí látce zařazení mezi zakázané drogy

Opioidní látku kratom, která se v Česku prodává jako sběratelský předmět bez jakéhokoli omezení, chtějí poslanci regulovat. Návrh možných pravidel připravuje protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS), ten však redakci CNN Prima NEWS sdělil, že je úprava už několik měsíců připravená. Čeká se prý na státní správu, která ale může celý proces zkomplikovat. Hrozí proto, že se podmínky do konce dubna nastavit nestihnou a ministerstvo zdravotnictví zařadí kratom na seznam zakázaných drog vedle heroinu či kokainu.

Jurečka: Žádné „držhubné“ jsem Najmonovi nenabízel. Měl jsem být ještě rychlejší a tvrdší

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) odmítá rezignovat kvůli kauze odvolání ředitele Úřadu práce Viktora Najmona. Svůj postoj zopakoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Jurečka zároveň popírá, že by se jednalo o nestandardní odvolání. Podle něj docházelo na úřadech práce k problémům a zpožďovaly se například výplaty příspěvků na bydlení.

Robot člověka plně nenahradí. Firmě ale může uvolnit ruce na důležitější věci, říká expert

Snažíme se najít cestu, aby se zaměstnanci mohli věnovat byznysu společnosti a ne rutinním činnostem. V pořadu Interview PLUS na CNN Prima NEWS o tom hovořil Lubomír Veselý, generální ředitel společnosti GRiT, která se zabývá automatizací koloběhu zboží i peněz. Digitalizace firem je podle Veselého jedna z mála pozitivních věcí na pandemii koronaviru.

Občanka už nebude v peněžence potřeba. Od roku 2023 postačí mobil, plánuje Bartoš

Češi by mohli v roce 2023 začít využívat elektronický občanský průkaz vedle stávající kartičky s osobními údaji. Novinka by měla sloužit i jako doklad při silniční kontrole, nemuselo by tak být třeba mít u sebe řidičský průkaz. Na briefingu po kulatém stole o digitalizaci pořádaném Hospodářskou komorou ČR to řekl místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Zemanovu diagnózu odhalily blízké zdroje. Je dezorientovaný a obtížně komunikuje

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček tvrdí, že zdravotní stav Miloše Zemana nebrání v jeho výkonu ústavních pravomocí. Podle informací Deníku N, který se odvolává na tři velmi dobře informované zdroje z okolí prezidenta, státní správy a lékařského prostředí, však současná povaha onemocnění hlavy státu představuje pro výkon funkce zásadní omezení.