CNN Prima News Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Výpis příspěvků ke štítku „Státní zemědělská a potravinářská inspekce“

Myší moč a trus se našly v potravinách českého řetězce. Prodejna musela dočasně zavřít

K uzavření mostecké prodejny Penny Market došlo poté, co státní inspekce našla myší moč a trus mezi skladovanými potravinami. Exkrementy byly zaznamenány také na prodejní ploše. Státní zemědělská a potravinářská inspekce o tom informovala na svém webu pro veřejnost Potraviny na pranýři a na facebookovém účtu s tím, že pobočka je již znovu v provozu.

Inspektoři nařídili stažení vadných fazolí. Je v nich čtyřikrát více herbicidu, než je povoleno

V sušených fazolích, které prodával řetězec Tesco pod svou privátní značkou, zjistila laboratorní analýza Státní zemědělské a potravinářské inspekce výskyt herbicidu ve čtyřikrát vyšším množství, než povoluje zákon. Šlo o fazole vypěstované v Argentině a nevyhovující šarže měla 1 344 balení, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

V Česku se objevily nebezpečné potraviny. Inspekce varuje před husou se salmonelou i plísněmi

Na výskyt salmonelózy v mražené huse původem z Maďarska upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prostřednictvím svého webu Potraviny na pranýři. Kontroloři hlásili stejný problém již loni v prosinci. Na seznamu závadných potravin se objevil také mix strouhaných sýrů, balení schwarzwaldské šunky či slazená limonáda s colovou příchutí. Řetězce, jichž se má problém týkat, pro redakci CNN Prima NEWS uvedly, že závadné zboží stáhly z prodeje bezprostředně po upozornění SZPI. Reagoval rovněž oslovený výrobce nápojů.

Místo olivového oleje prodávaly obchody odpad. Inspektoři popsali hrůzu na českých pultech

Špatná kvalita dvou třetin olivových olejů nebo neúplné údaje na etiketě. To je realita v českých obchodech, kterou odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Nejčastěji šlo o klamání zákazníků ohledně kvality, kterou výrobce uvedl na obalu. Inspekce dokonce odhalila dva oleje, které jsou svým složením určeny pro průmyslové využití, přesto se ale objevily na pultech.

Trus hlodavců mezi zbožím. Hygienici uzavřeli dvě prodejny na Náchodsku

Stopy po hlodavcích a jejich trus našli inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v prodejnách v Náchodě a Teplicích nad Metují. Kromě tohoto výrazného porušení hygienických podmínek našli řadu dalších nedostatků. Na pultech se dokonce objevilo zboží, které bylo škůdci kontaminované. Prodejci mohou zažádat o opětovnou kontrolu a znovuotevření, jakmile závažné závady odstraní. O uzavření informuje web Náchodský deník.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Další nebezpečné kuřecí z Polska. Pozor na masové kuličky, varuje inspekce

Salmonelu odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve zmrazeném výrobku z kuřecího masa z Polska. „Laboratorní rozbory bakterii objevily ve výrobku s názvem Southern Fried Chicken Popsters – Kuřecí kuličky na jižanský způsob od firmy Iceland,“ oznámil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Nemoc salmonelóza, kterou bakterie způsobuje, doprovázejí hlavně průjmy a často také zvracení a horečky.