reklama

Stav europoslance Jiřího Pospíšila se zhoršil. S koronavirem leží v Motole na JIP

Zdravotní stav europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) se během pár dní, kdy se s nemocí COVID-19 léčil doma, zhoršil natolik, že skončil v péči lékařů. Zastupitel hlavního města uvedl na svém twitterovém účtu, že leží ve Fakultní nemocnici v Motole. Tam je připojen na kyslíkovou podporu.

reklama

Europoslanec a šéf pražských zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil se s koronavirem léčil v domácí izolaci zhruba týden. „Mohu potvrdit, že jsem byl převezen do motolské fakultní nemocnice na jednotku intenzivní péče. Bohužel se u mě situace s COVID zkomplikovala. Přidal se k tomu zápal plic a problémy s dýcháním. Všem moc děkuji za podporu,“ napsal na Twitteru.

Serveru Seznam Zprávy bývalý ministr spravedlnosti oznámil, že měl téměř permanentně 39 stupňů horečky a že v současné době je připojen na kyslík. Ve Fakultní nemocnici v Motole o něj pečuje personál oddělení ARO.

K tématu

Nákaza se mezi členy vedení Prahy objevila už dříve

Že byl pozitivně testován, Pospíšil oznámil na svém účtu v úterý. Byl v domácí izolaci a hygienici vyhledávali, s kým se setkal. Mluvčí magistrátu Vít Hofman tehdy sdělil, že to zřejmě neovlivní jednání zastupitelstva ani chod úřadu. „Vliv nákazy Jiřího Pospíšila na jednání zastupitelstva neočekáváme, neboť se uskuteční až v polovině příštího měsíce,“ uvedl mluvčí města Hofman.

Nákaza koronavirem se mezi členy vedení Prahy objevila už dříve. Zastupitelstvo 10. září schválilo novelu jednacího řádu, podle níž se mohou i zastupitelé s nařízenou karanténou účastnit jednání zastupitelstva prostřednictvím videokonference.

V červnu onemocněl COVID-19 náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Následně museli být ve čtrnáctidenní karanténě všichni pražští radní. V karanténě tehdy bylo několik desítek politiků i úředníků, kteří se tehdy účastnili spolu s Hlubučkem jednání městské rady.

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama