CNN Prima News Středomoří

Středomoří

Výpis příspěvků ke štítku „Středomoří“

Nic podobného už nenajdeme. Vědci jásají kvůli pokladům z vraku u Mallorky

13. března 2022 08:16

Za bouře před 1700 lety se u Mallorky potopila římská loď naložená stovkami amfor s vínem, olivami, olejem a rybí omáčkou garum. Ke dnu šla v mělkých vodách a rychle ji pohřbil písek. Až donedávna zůstaly předměty netknuté a díky písku se uchovaly v mimořádně dobrém stavu. A to jen dva metry pod břichy nespočtu turistů, kteří se koupají u nejnavštěvovanějších pláží Baleárských ostrovů. Napsal to list The Guardian.

Další z teplotních rekordů. Ve Španělsku v sobotu naměřili 47,4 °C

15. srpna 2021 16:20

Na jihu Španělska ve městě Montoro v sobotu naměřili rekordní teplotu 47,4 °C. Podle agentury AFP to uvedla tamní meteorologická stanice. Padl tak rekord ze 13. července 2017 naměřený na stejném místě v provincii Córdoba. Střední a západní Středomoří sužuje vlna veder, která by měla pokračovat do začátku příštího týdne.

Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie

13. července 2020 22:31

Premiéři regionů Kalábrie a Sicílie na jihu Itálie vyzvali centrální vládu v Římě, aby urychleně řešila situaci s migranty, kteří připlouvají z Afriky do těchto oblastí. V prvním pololetí se oproti loňsku počet migrantů, kteří dorazili do Itálie přes Středomoří, více než zdvojnásobil, vyplývá ze zveřejněné zprávy unijní agentury pro pohraniční a pobřežní stráž Frontex.