reklama

Fanoušci hokejové Olomouce chtěli na toaletu. Vyvrcholilo to brutální bitkou s ochrankou

Sportovní veřejností hýbou události z pátečního derby mezi hokejovými týmy hostující Olomouce a domácího Zlína. Podle fanoušků Olomouce je pořadatelé odmítali o přestávkách pouštět na toaletu a vše vyvrcholilo brutálním útokem jednoho ze členů ochranky. Incident natočili přítomní na mobil.

reklama

Sociální sítě plní od soboty komentáře hokejových fanoušků. Zásah kovovým teleskopickým obuškem příznivce Olomouce zcela zaskočil. „Jak ho tam mlátil do hlavy jako do boxovacího pytle, to jsem byl úplně v šoku,“ popsal jeden z olomouckých fanoušků. „Najednou přiběhli securiťáci, kteří nás bez jakéhokoliv upozornění začali mlátit hlava nehlava železnými teleskopy,“ uvedl totožnou verzi další olomoucký fanoušek.

Incidentu podle místních předcházely nezvykle přísné kontroly při příchodu a zákaz chodit na toalety během přestávek. „Security řekla, že na záchod během přestávky vůbec nesmíme. Že tam můžeme pouze během zápasu. Když jsme se na záchod chtěli dostat, byla tam hromada lidí, takže jsme šli na nejbližší tribunu, než se toalety trošku uvolní. Tam ale naběhli členové ostrahy bez jakéhokoliv upozornění a začali nás mlátit,“ líčil jeden z napadených.

Podáme trestní oznámení

Vedení zlínského klubu podle svých slov události prověřuje. „Zlínský hokejový klub si vyžádal podrobnou zprávu bezpečnostní agentury. Zajímá nás nejen samotná situace, ale také to, co se dělo předtím,“ uvedl tiskový mluvčí zlínského klubu Roman Ordelt.

Na internetu se mezitím objevila také videa ukazující několik agresivních příznivců hostujícího týmu. Olomoučtí fanoušci jsou v každém případě přesvědčení o neadekvátnosti celého zásahu a chystají se už v pondělí obrátit na policii. „Asi pětičlenná skupinka. Chceme určitě podat hromadné trestní oznámení. Policisté tak budou muset prověřit všechny kamerové záznamy a určit, jestli se někdo z fanoušků nebo členů ochranky nedopustil trestného činu,“ vysvětlil olomoucký fanoušek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů
Počasí

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Praha dopisem požádala ambulantní specialisty, aby pomohli v nemocnicích. Primátor Zdeněk Hřib se odvolává na ředitele pražských fakultních nemocnic a tvrdí, že na konci prosince bude chybět 150 lékařů a 150 sester. Myslí si šéf specialistů, že je možno lékaře nahradit? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Záhadná smrt mladé fotbalistky: V Praze se jí udělalo špatně, zemřela v nemocnici

Devětadvacetiletá Daire Ni Heidhinová z irského Dundalku si užívala dovolenou v Praze se svým přítelem. Mladé učitelce ze školky se však během výletu udělalo nevolno, a tak musela být odvezena do nemocnice, kde minulou sobotu zemřela. Přátelé zesnulé ženy založili sbírku, která má pomoci přepravit její tělo zpět do rodné země. Dosud se vybralo přes 20 tisíc liber.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama