Stropnický: Otec se s dezinformátorem Jovanovičem nesešel záměrně. Ani já toho pána neznám

Můj otec nepozval proruského aktivistu Žarka Jovanoviče záměrně, o tom jsem skálopevně přesvědčen, prohlásil aktivista a bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický. Velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický se s dezinformátorem i vyfotografoval, snímek pak sdílel místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL), který požadoval jeho rezignaci.

„Myslím si, že setkání nebyl záměr. Nechci to dál komentovat, je to jeho práce, aby se obhájil, ale jsem naprosto skálopevně přesvědčen, že to nebyl záměr. Toho pána neznám, protože nesleduji dezinformační scénu, a ani to není moje povinnost,“ řekl exšéf Zelených v pořadu K věci.

Velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický se totiž na české ambasádě sešel s proruským aktivistou Žarkem Jovanovičem, za což ho zkritizovala řada politiků včetně ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti). Stropnický později uvedl, že neověřoval minulost a aktivity návštěvy a nemůže mít přehled o dezinformační scéně v Česku.

V rozhovoru v pořadu K věci Matěj Stropnický také vysvětlil, jaký má názor na zahraniční politiku i kandidáty na prezidenta – bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a generála ve výslužbě Petra Pavla. Celý rozhovor si můžete pustit v přiloženém videu.

Tagy: