Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Veterinář a odborník na výživu Leoš Železný radí: 5 tipů pro správnou výživu štěňat
Prima Mazlíček

Veterinář a odborník na výživu Leoš Železný radí: 5 tipů pro správnou výživu štěňat

Každý páníček chce pro svého pejska jen to nejlepší. Správnou péčí, a hlavně vhodnou stravou mu můžete zajistit dlouhý a šťastný život po vašem boku. Se správnou výživou je důležité začít již od prvního okamžiku, kdy si malé štěňátko přinesete domů. Existuje však mnoho tipů, rad a zažitých stereotypů, ve kterých se jako čerství páníčci můžete lehce ztratit. Proto vám přinášíme 5 důležitých tipů, kterých byste se dle veterináře měli držet, abyste svému psímu kamarádovi dali stoprocentní péči a neudělali ve výživě chybu.

Zvířat ubývá mnohem rychleji, ukazuje studie. K vyhynutí směřuje až polovina druhů

5. června 2023 14:57

Víc než polovina zvířecích druhů v současné době zažívá prudký pokles populace. Živočichů ve volné přírodě podle nového výzkumu ubývá mnohem rychleji, než ukazovaly dosavadní výzkumy. V dějinách Země proběhlo už pět masových vymírání, vždy s jinou příčinou. Teď podle řady přírodovědců zažíváme šesté, jehož důvodem není pád asteroidu ani výbuch sopky, ale člověk.

Pštros nandu na Olomoucku. Policie shání majitele, město plánuje odchyt opeřence

1. června 2023 13:03
Aktualizováno

Policie pátrá po majiteli pštrosovitého ptáka, který už několik dnů pobíhá po louce v okolí Chomoutova u Olomouce a nikdo se k němu nehlásí. Nandu pampový se mezitím stal častým tématem debat místních obyvatel, z nichž někteří exotického opeřence za obcí spatřili. „Žádáme majitele, aby se přihlásil na linku 158,“ řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Petra Vaňharová. Olomoucká radnice ve spolupráci s odborníky ze zoo chystá odchyt pštrosa.

Předsudky versus realita: O majitelích koček se povídá mnohé, víte jací jsou doopravdy?

31. května 2023 09:00

Bez přátel, společenského života, v pokročilém věku a většinou žena. Takové jsou nejčastější předsudky o majitelích koček. Nejnovější průzkum, který vznikl pro značku Whiskas, ukázal, že tomu tak ve skutečnosti vůbec není a běžný kočičí páníček či panička vypadá úplně jinak. Většina z nich navíc uvádí, že se jim po pořízení chlupatého společníka zlepšila celková životní spokojenost a neumí si bez kočky již život představit.

Je to poslání, říká o stanici Papouščí ráj její zakladatel. V kritické situaci prosí o pomoc

27. května 2023 15:34

V roce 2018 založil Norbert záchrannou stanici Papouščí ráj. Dnes se stará o takřka 500 exotických ptáků nejrůznějšího druhu – 365 dní v roce, bez jediné chvíle volna. Dosud se stanici dařilo provozní náklady hradit z příspěvků od příznivců a dárců, nyní je však situace kritická. Z toho důvodu se zakladatel obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. Na stránkách Znesnáze21 založil veřejnou sbírku.

Senosečím se přezdívá „srnoseče“: Pod sekačkami zahyne ročně až 70 tisíc zvířat

27. května 2023 09:38
Aktualizováno

Během května a června srny rodí nová mláďata, která následně ukrývají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata totiž nejsou cítit, proto se od nich vzdaluje jejich matka, která je chodí pouze krmit, aby nelákala predátory. Těmi jsou pro ně lišky, divočáci, jezevci, ale v obdobích senosečí hlavně sekačky.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.