CNN Prima News svícen

svícen

Výpis příspěvků ke štítku „svícen“

Adélu týral a znásilnil Palestinec. Jejich děti odvlekl do Pásma Gazy, matka je zoufalá

Psychické i fyzické týrání. To vše dlouhá léta prožívala Adéla, která měla za manžela Palestince. Mají spolu tři děti, dvě z nich již zhruba rok neviděla. Její bývalý partner je odvezl na dovolenou do Dubaje, z níž se už nevrátil. Jak se nakonec ukázalo, jeho cílovou destinací nebyla metropole Spojených arabských emirátů, ale Pásmo Gazy, kde má muž rodinu. Právě tam, ve válečné zóně, by se děti měly nyní nacházet. Matka je zoufalá, pomocnou ruku jí nabídlo mimo jiné ministerstvo zahraničí. Adéla společně s iniciativou Pod svícnem doufá v jediné: že se její děti vrátí v pořádku po roce odloučení domů.

Otec zlomil miminku 11 kostí, pak vyvázl s podmínkou. Týranou matku dojala vlna solidarity

Tři zničené životy. Tak by se dal podle iniciativy Pod svícnem popsat případ mladé maminky Magdy, jejíž manžel týral nejen ji, ale také jejich malé děti. U několikaměsíční dcery nalezli lékaři 11 různých zlomenin po celém těle. Muž za ublížení na zdraví dostal od soudu podmínečný trest. V reakci na verdikt se proto spustila veřejná sbírka, v níž se už sešlo přes 400 tisíc korun. Magda je z obří vlny solidarity dojatá, stejně jako spoluzakladatelky iniciativy, jejich boj ovšem nekončí. Jaké jsou další plány?

Strach, nepochopení i zklamání ze systému. Proč se oběti znásilnění bojí chodit na policii?

Oběti domácího násilí a znásilnění se bojí reakce okolí. Agresoři v nich často vzbuzují pocit, že jsou samy, řekly redakci CNN Prima NEWS spoluzakladatelky iniciativy Pod svícnem Michaela Studená a poslankyně Barbora Urbanová (STAN). Podotkly zároveň, že se exposlanec Dominik Feri dopustil nebezpečné formy zastrašování, když před začátkem soudního líčení zmínil celé jméno dívky, jejíž případ policie odložila. „Nevíme, proč byl její případ odložen. A vytvářet dojem, že lhala, když šla s kůží v takto exponované kauze na trh, je velmi nebezpečné,“ upozornila Studená. Oběti sexuálních deliktů mnohdy bojují i se samotným systémem, který jim nedokázal pomoct.