reklama

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

reklama

Hádku mezi politiky způsobilo Ševčíkovo vyjádření, že za špatný stav české ekonomiky nemohou pouze kroky vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), ale také Evropská unie, která podle jeho slov „vymýšlí nesmysly“. „Některé návrhy a opatření jsou opravdu likvidační pro český průmysl,“ řekl ekonom a pedagog, který v říjnových volbách kandiduje z posledního 36. místa za uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci v Praze.

Zmínil přitom například tzv. Green Deal. Součástí této dohody jsou podle Ševčíka věci, které nebudou dobré pro evropské země, ale naopak pomůžou Rusku či Číně. „Naopak jsou pozitivní pro Rusko, Čínu a země, které vlastní naleziště mědi, zinku a lithia, které jsou důležité pro automobil. Málokdo ví, že Čína ekonomicky ovládá naleziště těchto kovů,“ pokračoval Ševčík.

Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht na ekonoma zareagoval. „Víte, pane kolego, co se stane, když budeme mimo Evropskou unii, což byste vy nejradši udělal? Budeme pod vlivem Ruska,“ vpálil Ševčíkovi. Podle kandidáta Trikolory jde ovšem o nesmysly. „Vždyť nás táhne Německo prostřednictvím závislosti. Toto vůbec není pravda,“ odpověděl Wagenknechtovi.

Ten naopak Ševčíka ještě zkritizoval. „Vaše rusofilní řeči a řeči pana Babiše, který má propojené firmy, jsou úplně extrémní,“ dodal pirátský senátor, který Ševčíkovými slovy kritizoval vládu Andreje Babiše, jež podle něj zavedla až likvidační opatření při pandemii.

Říkáte hovadiny, vmetl Bžoch senátorovi Pirátů

Do obou pánů se pak opřel poslanec vládního hnutí ANO Jaroslav Bžoch. „Pan Wagenknecht mluví, jako kdybychom tady za tři roky neměli co k jídlu, a mluví o extrémním zadlužování. Pan Ševčík tady pak obviňuje Evropskou unii. Zapomíná se na to, že i přesto, jaký máme státní schodek, jsme pořád šestou nejméně zadluženou zemí v EU,“ řekl Bžoch s tím, že pirátský senátor podle něj říká „hovadiny“.

Ševčíka se pak částečně zastala předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Miloslava Vostrá (KSČM). „Co se týká Evropské unie a jejích nápadů, myslím, že opravdu nejsou všechny pro Českou republiku výhodné,“ uvedla Vostrá s tím, že i tak se stát bude muset s těmito návrhy popasovat, protože Česko je součástí EU.

Tagy:
ekonomika Evropská unie KSČM Piráti hnutí ANO volby Partie Terezie Tománkové Trikolóra Miloslava Vostrá Lukáš Wagenknecht volby 2021 Miroslav Ševčík Jaroslav Bžoch

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama